Přejít na: obsah stránky | novinky | menu | počasí

Hlavní obsah | nahoru

Kultura

V obci Proboštov se každořočně pořádají nejrůznější kulturní a společenské akce, které podporují soužití místního obyvatelstva. 

Kulturní dům

V plné míře je využíván Kulturní dům v Dělnické ulici, kde se pořádají kurzy tanečních, baletu, cvičení žen a mažoretek.  Kulturní dům je využíván Základní a Mateřskou školou k nacvičování různých vystoupen a pořádání výstav. Scházejí se zde rovněž občané různých politických stran, zájmová sdružení a svaz invalidů.

Český svaz žen organizuje každých čtrnáct dní sousedská odpoledne za doprovodu hudební skupiny Duo Limiti paní Gregorové. Každoročně pořádají maškarní ples pro děti, Josefské posezení a výroční schůze. Prostor sálu i předsálí je pronajímán občanům na různé rodinné oslavy jako svatby, zábavy, divadlo apod.

Pravidelně se v prostorách velkého sálu koná výstava lodních modelářů Nautilus.

Radnice - Obecní úřad

Zástupci Obecního úřadu každoročně pořádají v zasedací a obřadní síni Radnice oslavu Svátku matek, Den učitelů, civilní a jubilejní svatby, vítání občánků, předávání vysvědčení vycházejícím žákům ZŠ a rozloučení dětí s mateřskou školou.

Sokolovna

Každoročně pořádané plesy a zábavy v proboštovské Sokolovně jsou vyhlášeny v širokém okolí. Sál je též využíván k pořádání svateb, rodinných oslav a jiných výročí, k výstavám a prodejním akcím.

Venkovní akce

Červen patří oslavě Dne dětí. Jednou ročně probíhá pro děti nejen z Proboštova, ale i okolí odpoledne plné her a překvapení  pořádané Obecním úřadem Proboštov v lesoparku.

Základní škola i mateřská škola Pastelka si pro své žáčky připravují oslavu po svém. Ve škole je to v duchu sportovním a v mateřské škole se děti pohybují ve světě pohádkových bytostí.

Vyvrcholením letní sezóny je tradiční Antonínská pouť. Při této dvoudenní akci pořádané Obcí Proboštov se mohou pobavit jak děti, tak i dospělí. Každoročně zde můžete povozit své ratolesti na kolotočích a jiných atrakcích a využít stánkového prodeje a občerstvení.

Měsíc září patří Slavnostem obce Proboštov, které se konají u příležitosti výročí vysvěcení znaku a praporu obce. Zároveň se loučíme s létem a vítáme podzim. Každým rokem je připraven pro návštěvníky bohatý program, hudební produkce, soutěže pro děti, množství zábavných atrakcí a na závěr ohňostroj.


Novinky | nahoru

Aktuálně z Proboštova

Oznámení o přerušení dodávky vody - 20. 6. 2018

19. 6. 2018

Leták

---

Plakát na Antonínskou pouť 2018

5. 6. 2018

Plakát

---

ZMĚNA TERMÍNU DNE DĚTÍ!!!

4. 6. 2018

Den dětí obce Proboštov se uskuteční ve čtvrtek dne 7. 6. 2018 od 16 hodin - plakát.

---

Zrušení dne dětí

1. 6. 2018

Zrušení dne dětí
Z důvodu nepříznivého počasí jsme bohužel nuceni zrušit dnešní Disney den dětí v areálu Pohodlíčko. O náhradním termínu budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení

---

Omezený provoz pošty - 6.6.2018

30. 5. 2018

Dne 6. 6. 2018 bude do 14 hodin pošta uzavřena.

Děkujeme za pochopení Česká pošta

---

Další aktuality » 


Nepřehlédněte


Menu serveru | nahoru

Menu sekce | nahoru


Vyhledávání | nahoru

Počasí | nahoru

Místní předpověď počasí na dnešek: polojasno, nejvyšší noční teploty 12° C, nejvyšší denní teploty 30° C.
Dnes je 21. 6., svátek má Alois.

TOPlist