Přejít na: obsah stránky | novinky | menu | počasí

Hlavní obsah | nahoru

Kultura

V obci Proboštov se každořočně pořádají nejrůznější kulturní a společenské akce, které podporují soužití místního obyvatelstva. 

Kulturní dům

V plné míře je využíván Kulturní dům v Dělnické ulici, kde se pořádají kurzy tanečních, baletu, cvičení žen a mažoretek.  Kulturní dům je využíván Základní a Mateřskou školou k nacvičování různých vystoupen a pořádání výstav. Scházejí se zde rovněž občané různých politických stran, zájmová sdružení a svaz invalidů.

Český svaz žen organizuje každých čtrnáct dní sousedská odpoledne za doprovodu hudební skupiny Duo Limiti paní Gregorové. Každoročně pořádají maškarní ples pro děti, Josefské posezení a výroční schůze. Prostor sálu i předsálí je pronajímán občanům na různé rodinné oslavy jako svatby, zábavy, divadlo apod.

Pravidelně se v prostorách velkého sálu koná výstava lodních modelářů Nautilus.

Radnice - Obecní úřad

Zástupci Obecního úřadu každoročně pořádají v zasedací a obřadní síni Radnice oslavu Svátku matek, Den učitelů, civilní a jubilejní svatby, vítání občánků, předávání vysvědčení vycházejícím žákům ZŠ a rozloučení dětí s mateřskou školou.

Sokolovna

Každoročně pořádané plesy a zábavy v proboštovské Sokolovně jsou vyhlášeny v širokém okolí. Sál je též využíván k pořádání svateb, rodinných oslav a jiných výročí, k výstavám a prodejním akcím.

Venkovní akce

Červen patří oslavě Dne dětí. Jednou ročně probíhá pro děti nejen z Proboštova, ale i okolí odpoledne plné her a překvapení  pořádané Obecním úřadem Proboštov v lesoparku.

Základní škola i mateřská škola Pastelka si pro své žáčky připravují oslavu po svém. Ve škole je to v duchu sportovním a v mateřské škole se děti pohybují ve světě pohádkových bytostí.

Vyvrcholením letní sezóny je tradiční Antonínská pouť. Při této dvoudenní akci pořádané Obcí Proboštov se mohou pobavit jak děti, tak i dospělí. Každoročně zde můžete povozit své ratolesti na kolotočích a jiných atrakcích a využít stánkového prodeje a občerstvení.

Měsíc září patří Slavnostem obce Proboštov, které se konají u příležitosti výročí vysvěcení znaku a praporu obce. Zároveň se loučíme s létem a vítáme podzim. Každým rokem je připraven pro návštěvníky bohatý program, hudební produkce, soutěže pro děti, množství zábavných atrakcí a na závěr ohňostroj.


Novinky | nahoru

Aktuálně z Proboštova

Odstávka vody - 12. 2. 2019

12. 2. 2019

Z důvodu provozní havárie může dojít k přerušení dodávky vody dnes 12. 2. 2019 od 8 do 14 hodin. Zásobování cisternami bude zajištěno.

Děkujeme za pochopení

---

Dočasné omezení pošty dne 27. 2. 2019

6. 2. 2019

Leták

---

1. reprezentační ples obce Proboštov

4. 2. 2019

Ples se koná v sobotu 30. 3. 2019 od 19 hodin na sále restaurace Sokolovna. Předprodej lístků bude zahájen 6. 2. 2019 v podatelně OÚ. Cena lístku v předprodeji je 150,- a přímo na místě v den konání plesu za 200,-.

Všichni jste srdečně zváni

Program

---

Oznámení o přerušení dodávky vody

4. 2. 2019

Z důvodu provozní havárie nepoteče v úterý 5. 2. 2019 od 8 do 11 hodin voda v ulici Kpt. Jaroše. Náhradní zásobování cisternami nebude zajištěno.

---

Keramická dílna - 18.,20. a 25.3.2019

30. 1. 2019

Plakát

---

Další aktuality » 


Nepřehlédněte


Menu serveru | nahoru

Menu sekce | nahoru


Vyhledávání | nahoru

Počasí | nahoru

Místní předpověď počasí na dnešek: skoro jasno, nejvyšší noční teploty -2° C, nejvyšší denní teploty 14° C.
Dnes je 15. 2., svátek má Jiřina.

TOPlist