Přejít na: obsah stránky | novinky | menu | počasí

Hlavní obsah | nahoru

Zajímavá místa

Kaplička

Kapli sv. Antonína obec převzala v roce 1841 do své péče. Původně měla barokní podobu, uvnitř byl malý oltář a nad ním visel obraz svatého Antonína Paduánského. Obec dostala v roce 1881 od biskupské konzistoře povolení konat v kapli čtvrtletně mše. Možná již v té době byla přestavěna do dnešní novorománské podoby. V současné době se zde slouží mše svatá vždy v době konání Antonínské poutě.

Areál u rybníka

Je nejen odpočinkovým místem pro maminky s dětmi, ale také místem pro pořádání každoročních akcí pořádaných obcí Proboštov jako je Antonínská pouť a Slavnosti obce Proboštov. Rybník se pak stává v letních měsících koupalištěm a v zimních kluzištěm nejen pro občany obce Proboštov, ale i pro děti a dospělé z okolí.

Lesopark

Nejnavštěvovanější místo v obci. Lesopark je oblíbeným místem pejskařů, maminek s dětmi a mládeže. Každoročně zde Obec Proboštov pořádá Den dětí, odpoledne plné soutěží a odměn.

Rybník Jaroslav

Rybník Jaroslav je udržován Českým rybářským svazem, místní organizací Teplice. Svaz provádí nejen údržbu rybníka a jeho okolí, ale dohlíží i nad tím, aby nebyla poškozována rybí osádka. Jednou za dva až tři roky zde provádí ČRS výlov.

Rodeo Western v Přítkově

V oblíbeném areálu se několikrát do roka pořádají westernové show.

Přítkov

Přítkovské lesy lákají k návštěvám především houbaře nejen Proboštova, ale i okolí. Za návštěvu stojí také přírodní koupaliště Vápenka, které je v letních měsících poseto kvetoucími lekníny.

 

Koi farma

V naší obci sídlí chovatelé a prodejci koi kaprů, firma Koi Stahl. Majitelé a zkušení chovatelé, pan a paní Stahlovi, Vás rádi koi farmou provedou a vysvětlí, co vše obnáší chov těchto japonských okrasných ryb. Těšit se můžete na více jak 1000 kaprů různých barevných variant a velikostí.

Dozvíte se například to, že koi kapři jsou šampioni v dlouhověkosti, že dorůstají úctyhodných rozměrů a jejich historie sahá tisíce let do minulosti. Odvážnější návštěvníci se mohou zhostit krmení.

Koi farmu v Jabloňové ulici 612 můžete navštívit každý den, včetně víkendů a státních svátků, a to po telefonické domluvě na tel. čísle 608 961 417, případně přes formulář na www.koifarma.cz.

 


Novinky | nahoru

Aktuálně z Proboštova

UPOZORNĚNÍ - UZAVŘENÍ PODATELNY OÚ

17. 10. 2018

Plakát

---

VÝLOV RYBNÍKU JAROSLAV

16. 10. 2018

V sobotu 20. 10. 2018 od 7:30 hodin bude na chovném rybníku Jaroslav probíhat výlov.

Český rybářský svaz - místní organizace Teplice zve všechny občany, aby se přišli podívat.

---

UPOZORNĚNÍ - svoz bioodpadu!!!

9. 10. 2018

Upozorňujeme, že z technických důvodů dne 9. 10. 2018 neproběhne svoz bioodpadu. Bioodpad bude odvezen ve středu 10. 10. 2018.

Děkujeme za pochopení, OÚ

---

Pozvánka na přednášku: "Island očima básníka a hudebníka Jana Buriana"

8. 10. 2018

Plakát

---

Pozvánka na přednášku: "Půl roku prázdnin aneb Evropa očima mladé cestovatelky Jitky Mouchové"

8. 10. 2018

Plakát

---

Další aktuality » 


Nepřehlédněte


Menu serveru | nahoru

Menu sekce | nahoru


Vyhledávání | nahoru

Počasí | nahoru

Místní předpověď počasí na dnešek: zataženo, nejvyšší noční teploty 4° C, nejvyšší denní teploty 15° C.
Dnes je 20. 10., svátek má Vendelín.

TOPlist