Přejít na: obsah stránky | novinky | menu | počasí

Hlavní obsah | nahoru

Tipy na výlet

Nejzajímavější turistické cíle

Bílina

Barokní lobkovický zámek z let 1675 - 1682. Nedaleký vrch Bořeň (539 m.n.m) je nejmohutnější znělcový útvar ve střední Evropě.

Bohosudov

Barokní poutní kostel Bolestné P. Marie od Giulia a Ottavia Broggiů s ambitem z roku 1722.

Bouřňák

Vrchol o výšce 869 m.n.m, na jehož západním svahu se nachází přírodní památka chránící původní bukový porost. Vrchol Bouřňák je střediskem zimních sportů.

Doubravka

Znělcový vrch Českého středohoří o výšce 387 m.n.m. se nachází na okraji Teplic a je postaven na místě původního gotického hradu. Naleznete zde novogotický hrádek s restaurací. Hrádek je postupně rekonstruován, zachovány jsou zbytky raně barokního opevnění.

Duchcov

Město spjaté se jménem Giacoma Casanovy má historii sahající na počátek 13. století. Renesanční zámek byl barokně přestavěn v 18. století.

Dubí

Městečko založené roku 1494 je především známé klimatickými lázněmi. Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie je postaven podle benátského chrámu Santa Maria dell´Orto.

Komáří vížka

Nachází se ve výšce 809 m.n.m. Konečná lanovky z Krupky - Bohosudova, dlouhé 2384 m, překonávající převýšení 482 m. Na vrcholu se nachází barokní kaple sv. Wolfganga a pozůstatky po těžbě cínu.

Milešovka

Nejvyšší vrchol Českého Středohoří ve výšce 837 m.n.m. Zdejší meteorologická stanice byla zřízena v roce 1905. Je největrnějším místem ČR, také s největším množstvím bouřek. Vrcholové části chrání národní přírodní rezervace.

Chlumec a Přestanov

Místa, u nichž proběhla v roce 1813 bitva, ve které Napoleonova armáda zvítězila nad spojenými rakouskými a pruskými vojsky. Místa bitva připomínají pomníky.

Osek

Osecký cisterciácký klášter vznikl roku 1196, prošel zásadní barokní úpravou v letech 1712 - 1718. Nejstarší je původní gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie z let 1207 - 1220. Unikátní je dochovaný románský kamenný pulpit.

Teplice

Město, které vznikalo postupně kolem ženského benediktinského kláštera, založeného královnou Juditou ve 12. století. Jeho románská krypta je dnes přístupná ze zámeckého nádvoří. Zámek, původně renesanční, byl barokně upraven v druhé polovině 18. století. Dnes zde sídlí regionální muzeum. Na náměstí stojí morový sloup od M. B. Brauna. Teplice jsou známým lázeňským městem, kde se léčil např. J. W. Goethe, Ludwig van Beethoven aj.

Vodní nádrž Barbora

Umělé jezero o rozloze 65 ha, hluboké až 40 m zaplavilo v rámci rekultivace krajiny území stejnojmenného povrchového lomu v 70. letech minulého století. Dnes je to oblíbená rekreační oblast a největší vodní plocha Teplicka.

---

Novinky | nahoru

Aktuálně z Proboštova

Prodej kuřic

16. 11. 2017

Leták

---

Lesopark v Proboštově

16. 11. 2017

Vážení občané,

zde naleznete podklady týkající se prováděných prací v proboštovském lesoparku. Z důvodu velikosti jednotlivých dokumentů budou vkládány postupně i běhěm příštího týdne.

Smlouva se zhotovitelem

Dendrologický posudek

Dendrologický posudek

Dendrologický posudek

---

Oznámení výluky - České dráhy

10. 11. 2017

Leták

---

Lampionový průvod - 15. 11. 2017

8. 11. 2017

Plakát

---

Seminář pro začínající mladé podnikatele

31. 10. 2017

Plakát

---

Další aktuality » 


Nepřehlédněte


Menu serveru | nahoru

Menu sekce | nahoru


Vyhledávání | nahoru

Počasí | nahoru

Místní předpověď počasí na dnešek: jasno, nejvyšší noční teploty 2° C, nejvyšší denní teploty 6° C.
Dnes je 19. 11., svátek má Alžběta.

TOPlist