Přejít na: obsah stránky | novinky | menu | počasí

Hlavní obsah | nahoru

Odpadové hospodářství

Svoz bioodpadu

Od 1. 12. 2018 do 31. 3. 2019 bude bioodpad svážen 1x za 14 dní, vždy v lichý týden.

 

Anketa zájmu o kompostéry

Anketa

 

Osvobození od poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (dále jen svoz odpadu) od 1. 1. 2018

Dle zákona o místních poplatcích č. 565/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů a v souladu s Obecně závaznou vyhláškou obce Proboštov č. 3/2015 s účinností od 1. 1. 2018 budou poplatníci, kterým vznikne nově v roce 2018 nárok na osvobození od platby místního poplatku za svoz odpadu, sami žádat. Poplatníci, kteří budou mít zájem osvobození uplatnit, mohou vyplnit prohlášení k místnímu poplatku, které bylo pro tento účel vytvořeno. Toto prohlášení je k dispozici na našich stránkách www.ouprobostov.cz a v podatelně obecního úřadu.

Poplatníkům, kteří nesplní tuto povinnost, nárok na osvobození zanikne dle § 14 odst. 4 zákona o místních poplatcích č. 565/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

O osvobození mohou žádat poplatníci:

- pobývající déle než 6 měsíců ve věznici, zdravotnickém zařízení nebo zařízení sociálních služeb (nutno doložit)

- pobývající déle než 12 měsíců v zahraničí (nutno doložit)

- mladší 18 let; osvobození se poskytne ještě za celý kalendářní rok, ve kterém poplatník dovrší 18 let (nutno osvobození uplatnit vyplněným prohlášením - vyplní zákonný zástupce)

- starší 70 let; osovobození se poskytne již za celý kalendářní rok, ve kterém poplatník dovrší 70 let (nutno osvobození uplatnit vyplněným prohlášením).

Prohlášení osvobození

Kompostéry - průzkum

Těší nás, že máte zájem o třídění bioodpadu a proto bychom vám rádi nabídli alternativu v podobě domácích kompostérů. V případě zájmu většího počtu občanů, by bylo možno zajistit na zapůjčení či pořízení kompostérů dotaci. Máte-li o kompostéry zájem, můžete nás kontaktovat na e-mailu: sloupova@ouprobostov.cz, tel. čísle: 417532785, 417532791 nebo prostřednictvím schránek umístěných před obecním úřadem a na autobusové točně v Přítkově. Kontaktovat nás můžete až do konce roku 2017. O výsledku vás budeme informovat v roce 2018.

Petra Sloupová, odborný referent

Informace - biokontejner v zahrádkářské kolonii Pod Hrází - leták

Plán odpadového hospodářství Proboštov

Proč je důležité třídit staré elektro?

Třídění odpadu je u nás už téměř běžná věc. Víme co se starým papírem, plasty i sklem. Přesto ale mnozí z nás zapomínají při úklidu vyčlenit staré elektro. Spotřebiče přitom obsahují nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium. Ty se na klasické skládce uvolňují do půdy, vody a ovzduší a poškozují tím životní prostředí. Pokud ale vhodíte drobné elektro do červených kontejnerů, poputují přímo do recyklační linky, kde se z nich pomocí různých separací získávají původní suroviny a materiály ke znovuvyužití.

Kde jsou červené kontejnery zjistíte rychle na www.cervenekontejnery.cz.

Věděli jste, že:

Nejčastěji do červených kontejnerů vyhazujeme varné konvice?

V uplynulém roce lidé ve třech čtvrtinách případů vhazovali do červených kontejnerů elektro vyrobené před rokem 2005?

Češi za loňský rok vyhodili v průměru na osobu 1,67 kg elektra? V porovnání s ostatními zeměmi ale nejsme žádní rekordmani. Například v Norsku činí roční zpětný odběr elektrozařízení až 30 kg na osobu.

Zpětným odběrem jednoho kusu tiskárny dojde ke snížení produkce nebezpečných odpadů o 36 kilogramů? Stejné množství nebezpečného odpadu vyprodukuje za rok 9 domácností.

Češi používají jeden mobilní telefon v průměru 12-18 měsíců?

Elektronická hračka je nejčastěji vyhazovaným elektrozařízením do směsného odpadu a má také největší spotřebu baterií? Tomu odpovídá také fakt, že v domácnostech patří k nejkupovanějším zařízením. Nejméně polovina Čechů koupí elektronickou hračku jednou za rok.

Zpětným odběrem jedné televize se sníží produkce skleníkových plynů, protože není vyprodukováno 44 kilogramů CO2? Stejné množství CO2 vyprodukuje automobil, který ujede vzdálenost mezi Prahou a Ostravou.

Co patří do červených kontejnerů:
 • Třiďte staré elektro!

  mobilní telefony, vysílačky, navigace;

 • přehrávače mp3, diskmany, rádia;

 • notebooky, klávesnice, myši;

 • baterie a nabíječky,

 • kalkulačky, budíky;

 • elektronické hračky, auta na vysílačku, roboti;

 • menší kuchyňské spotřebiče (šlehače, toustovače, mixéry, drtiče ledu, rychlovarné konvice aj.);

 • fény a kulmy, elektrické kartáčky, holicí strojky;

 • žehličky, ruční vysavače; další elektrospotřebiče do velikosti 40 × 50 centimetrů.


Novinky | nahoru

Aktuálně z Proboštova

Odstávka vody - 12. 2. 2019

12. 2. 2019

Z důvodu provozní havárie může dojít k přerušení dodávky vody dnes 12. 2. 2019 od 8 do 14 hodin. Zásobování cisternami bude zajištěno.

Děkujeme za pochopení

---

Dočasné omezení pošty dne 27. 2. 2019

6. 2. 2019

Leták

---

1. reprezentační ples obce Proboštov

4. 2. 2019

Ples se koná v sobotu 30. 3. 2019 od 19 hodin na sále restaurace Sokolovna. Předprodej lístků bude zahájen 6. 2. 2019 v podatelně OÚ. Cena lístku v předprodeji je 150,- a přímo na místě v den konání plesu za 200,-.

Všichni jste srdečně zváni

Program

---

Oznámení o přerušení dodávky vody

4. 2. 2019

Z důvodu provozní havárie nepoteče v úterý 5. 2. 2019 od 8 do 11 hodin voda v ulici Kpt. Jaroše. Náhradní zásobování cisternami nebude zajištěno.

---

Keramická dílna - 18.,20. a 25.3.2019

30. 1. 2019

Plakát

---

Další aktuality » 


Nepřehlédněte


Menu serveru | nahoru

Menu sekce | nahoru

Informace pro zastupiteleVyhledávání | nahoru

Počasí | nahoru

Místní předpověď počasí na dnešek: skoro jasno, nejvyšší noční teploty -2° C, nejvyšší denní teploty 14° C.
Dnes je 15. 2., svátek má Jiřina.

TOPlist