Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________________ Místní část Přítkov je oblíbenou lokalitou pro individuální výstavbu rodinných domů. Velkou devizou je klid, poloha těsně pod Krušnými horami a krásný výhled na panorama Českého Středohoří.

Probošta

AKTUALIZOVÁNO: Koronavirus je i v České republice. Panika není na místě, opatrnost ano

V neděli 1. března byly i na území České republiky zaznamenány tři případy nákazy tzv. koronavirem. Z toho dva v Praze, jeden v Děčíně.

Čtvrtý případ byl zaznamenán v pondělí opět v Děčíně. Pacientka bydlela v Itálii ve stejném hotelu, jako předchozí nakažený obyvatel Děčína. V úterý ráno pak ministr zdravotnictví Adam Vojtěch potvrdil pátý případ. Jde studentku z Ekvádoru, která přijela do naší republiky společně s americkou studentkou, u níž byl koronavirus potvrzený již v neděli. Všichni pacienti s pozitivním testem na koronavirus se nakazili v Itálii. V souvislosti s tím byla Ministerstvem zdravotnictví ČR zveřejněna tato opatření:

  • Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví prosí všechny občany, kteří se nyní vrací z oblastí Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, aby po příjezdu zůstali doma a TELEFONICKY kontaktovali svého lékaře nebo hygienickou stanici ve svém kraji a poradili se. V případě obce Proboštov je to KHS Ústí n.L. – 477 755 110.
  • Pokud máte podezření na nákazu koronavirem (máte příznaky a byl jste v zasažené oblasti), prosíme, nechoďte do ordinace lékaře, ale telefonicky ho kontaktujte!
  • Pečlivě dodržovat hygienu, zejména mytí rukou po návratu domů. Udržujte se v dobré kondici, neoslabujte zbytečně organizmus, doporučené jsou procházky mimo velkou koncentraci lidí, konzumace vitamínů, ovoce, zeleniny, odpočinek.
Tento týden probíhají na Teplicku jarní prázdniny a řada lidí se chystá do zahraničí,. Nechceme vyvolávat paniku, ale dovolujeme si Vám předat pokyny Státního zdravotního ústavu, jak postupovat v případě pobytu v zasažené oblasti. Vzhledem k šíření viru může nastat situace, že dojde k zařazení ještě dalších oblastí mezi rizikové. V tomto případě důrazně žádáme, aby bylo postupováno v souladu s ikona souborupokyny Státního zdravotního ústavu. Určitě po návratu ze zasažené oblasti nechoďte do školy nebo na pracoviště.

"V případě návratu z pobytu v zasažené oblasti budou mít žáci 14 dnů omluvené absence od rodičů. Obdobný postup platí pro pedagogy a je řešený interním pokynem," dodala Mgr. Pavlína Langerová, ředitelka ZŠ Proboštov. Stejný postup by měli zvolit i všichni další zaměstnavatelé a školská zařízení.

Doporučení, se chovat v oblastech s výskytem koronaviru vydala Krajská hygienická stanice Ústí nad Labem: ikona souboruDoporučení KHS Ústí nad Labem v souvislosti se šířením koronoviru

Podle odborníků není důvod, aby Češi kvůli šíření koronaviru panikařili. Pokud se situace zdramatizuje, mají české úřady předepsaný postup a strategii, jak dopad nákazy zmírnit.

Vytvořeno 2.3.2020 8:13:42 | přečteno 404x | roman.nesetril
 
load