Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________ Dominantou centra obce je budova Obecního úřadu Proboštov, která byla postavena v roce 2001.

Probošta

Čeká nás léto plné investičních akcí

Nová školní tělocvična těsně před dokončením, autor: Roman Nešetřil

Vedení obce v době nouzového stavu opravdu nezahálelo a investiční akce nejen, že běží dál podle plánu, ale je tu i přidaná hodnota. Podařilo se nám například získat dotaci na rekonstrukci sociálního zařízení MŠ Pastelka.

Před dokončením je nová školní tělocvična, kde jsou již prakticky hotové vnitřní prostory a v průběhu července budou dokončeny poslední venkovní úpravy. Kromě samotné tělocvičny si naši školáci budou od nového školního roku užívat nové zázemí a také 2 nové třídy a pedagogům přibude v přístavbě také nový kabinet. Na akci je čeprána dotace ve výši 30 milionů korun.

Od června probíhají práce na vybudování první etapy kamerového systému v obci. Ty provádí firma AmiCom Teplice a budou dokončeny do konce prázdnin. Náklady ve výši necelých 2 milonů korun jsou plně hrazeny z rozpočtu obce.

V plném proudu je rekonstrukce většiny stávajících cest v Proboštovském lesoparku na cesty mlatové. Stavbu provádí firma Lesors, náklady ve výši přibližně 4 miliony korun jsou plně hrazeny z rozpočtu obce. Kromě cest se připravuje doplnění mobiliáře lesoparku a naučná stezka s informativními i interaktivními prvky.

A co nás čeká v nejbližším období?

Chodník Proboštov – Přítkov – v nadcházejících dnech bude stavba zahájena společností TELKONT s.r.o. Je navržen chodník v přidruženém prostoru stávající silnice, který zároveň bude sloužit jako stezka pro chodce a cyklisty se společným provozem. Pro venkovní osvětlení bude položeno nové zemní kabelové napájecí vedení a osazeny nové stožáry pro montáž svítidel. V úseku budou osazeny odpočinkové prvky. Na akci je čerpána dotace téměř 2 mil. Kč.

Rekonstrukce umýváren v Mateřské škole Pastelka Proboštov – obci se podařila získat téměř 90 % dotace z Ministerstva financí. Stavbu bude provádět společnost ALPIN MONT Servis s.r.o. Tímto projektem se řeší oprava koupelen v mateřské škole Pastelka v Proboštově v počtu celkem 4 ks, které jsou navrženy pro kapacitu 25 dětí (zařizovací předměty vyhovují pro 30 dětí, a to od 3 let věku). Akce bude zahájena během 14ti dnů.

Hřiště Přítkov – obci se podařilo získat dotaci ve výši Kč 1 441 997,- z Ministerstva pro místní rozvoj. Předmětem akce je vybudování místa aktivního a pasivního odpočinku sloužícího především „přítkovským občanům“. V současné době se připravuje výběrové řízení na zhotovitele.

V průběhu prázdnin bude rovněž zahájena rekonstrukce ulice Panský les, včetně nového veřejného osvětlení a chodníku. Stavbu provede na základě výběrového řízení firma Freibau. Náklady ve výší cca 5,7 milionů Kč jsou rovněž hrazeny z rozpočtu obce.

Bc. Jana Čermáková, starostka obce, Roman Nešetřil, místostarosta obce

Vytvořeno 3.7.2020 10:35:11 | přečteno 338x | roman.nesetril
 
load