Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Zvonička je umístěna nad křižovatkou v Přítkově, přibližně v místech, kde v letech 1805 - 1947 stávala místní kaplička. Stejně jako původní kaple je i nová zvonička zasvěcena Svaté rodině.

Probošta

Čeká nás podzimní svoz a sběr odpadů

Svoz velkoobjemového odpadu, autor: Roman Nešetřil

Svoz velkoobjemového odpadu proběhne na území Proboštova a Přítkova v sobotu 28. září.

Odpad mohou občané shromažďovat u svých domů a to nejpozději do soboty 28. září do 7.00 hodin ráno. Jedná se zejména o starý nábytek, zbytky dřeva, keramiky, textilie, plasty atd. Do tohoto odpadu nepatří sutě a nebezpečný odpad!

Následující sobotu 5. října pak proběhne bezplatný sběr nebezpečných složek komunálního odpadu. V Proboštově je možné přivážet nebezpečný odpad již od pátku 4. října od 12 hodin k hasičské zbrojnici v ulici kpt. Jaroše. Ukončení příjmu odpadu je v sobotu 5. října ve 13.00 hodin. Sběr nebezpečného odpadu v Přítkově proběhne na točně autobusů v sobotu 5. října od 13.35 do 14.05 hodin. Přijímány budou léky, masti, roztoky, zbytky starých barev, všechny druhy baterií, olejové filtry, domácí chemikálie, zářivky, motorové oleje, zaolejované předměty, vyřazené zařízení, staré pneumatiky z osobních vozů a kovy.

 


Vytvořeno 25.9.2019 10:06:35 | přečteno 849x | roman.nesetril
 
load