Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský rybník leží v centru obce. V přilehlém areálu Pohodlíčko se odehrává většina kulturních akcí v Proboštově. Oblíbené je velké dětské hřiště u rybníka. Rybník je rájem rybářů a milovníků vodního ptactva.

Probošta

Černá skládka na konci Dělnické ulice zmizela. Za její obnovení hrozí vysoká pokuta

Vyčištěná černá bioskládka

Na základě výzvy obce Proboštov majitel pozemku - Lesy České republiky, státní podnik - zlikvidoval černou skládku bioodpadu na konci Dělnické ulice a začátku ulice Lesní směrem k bývalé Kozí dráze.

Důrazně upozorňujeme, že prostor je nyní 24 hodin denně monitorován. Za případné odkládání odpadu včetně biologických složek hrozí pokuta až půl milionu korun.

Pro odkládání bioodpadu slouží hnědé nádoby umístěné u každé nemovitosti, kompostéry, jejichž další potřebu zjišťujeme v probíhající anketě (byla součástí posledního čísla Proboštovského zpravodaje) a v případě většího množství pak speciální kontejnery, které jsou umístěné v ulici Na Lučinách u haly technického úseku obce, u zahrádkářské kolonie v lokalitě Pod hrází a v Přítkově u hlavní silnice naproti truhlárně!

Vytvořeno 3.5.2023 14:36:01 | přečteno 347x | roman.nesetril
 
load