Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Rybník Jaroslav uprostřed Panského lesa slouží jako chovný rybník. Je oblíbeným místem k procházkám a relaxaci.

Probošta

Dva kluci a jedna holka. V Proboštově se poprvé vylíhla mláďata sokolů

trojčata z Proboštova

Opravdu radostná událost se udála na komíně bývalé výtopny v Proboštově.

Ahoj, tak jsme konečně tady, dva kluci a jedna holka. Jsme vůbec první sokolíci, co se vylíhli v budce na nejvyšším ochozu komína bývalé výtopny ČEZ Teplárenské v Proboštově.

Sotva nás rodiče nakrmili a odlétli hledat další potravu, vlezl nám sem divný neopeřený dvounožec bez křídel a strčil nám na něco pařáty. Sice se nám to nelíbilo, ale už jsme si zvykli. Ostatně táta má na levé noze něco podobného, tak to asi nebude nic špatného.

Máme už i dva bratrance a jednu sestřenici na komínu v Elektrárně Ledvice, těm podle fotek asi dvounožec vadil víc, protože jsou už větší a starší než my. Jo, a ještě máme trojici příbuzných na komíně Teplárny Trmice! Ti se vyklubali jako první, takže už jsou před vzletem. Ten dvounožec bez křídel a peří je už pro jistotu raději nechal na pokoji a jen nahlédl do budky ze žebříku, aby je spočítal.

Ota Schnepp, regionální manažer komunikace a mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední ČechyMláďata sokolů stěhovavých

Tři mláďata sokola stěhovavého se vylíhla na komíně v Proboštově.
Budka s proboštovskými trojčaty

Budka s proboštovskými trojčaty

 
sokolík Proboštov

sokolík Proboštov

 
trojčata z Proboštova

trojčata z Proboštova

 
 
Vytvořeno 28.5.2021 12:17:19 | přečteno 477x | roman.nesetril
 
load