Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský rybník leží v centru obce. V přilehlém areálu Pohodlíčko se odehrává většina kulturních akcí v Proboštově. Oblíbené je velké dětské hřiště u rybníka. Rybník je rájem rybářů a milovníků vodního ptactva.

Probošta

Džungle plná odpadků mizí. V Angerově ulici probíhá revitalizace zeleně

Angerova ulice původní stav

Dlouhodobě nás trápila "džungle" plná odpadků, která sousedí s Angerovou ulicí a vede k parovodu u říčky Bystřice.

Vedení obce proto oslovilo Ing. Ivanu Větrovcovou, autorizovanou architektku v oboru krajinářství, aby zpracovala studii revitalizace tohoto prostoru. Paní architektka již s obcí v minulosti spolupracovala, je např. je autorkou projektu revitalizace prostoru známého jako Británka. Společným záměrem je vytvoření klasického českého přírodního prostoru s využitím zdravého přirozeného původního porostu a dosázením dalších klasických českých dřevin.

V první fázi bylo v průběhu března provedeno označení náletových a nemocných dřevin a následně jejich odstranění. Na to naváže vyčištění prostoru od nepořádku a jeho částečně srovnání. Třetí etapou bude výsadba nových dřevin a vybudování stezky a dosazení mobiliáře - viz náčrtek studie budoucí podoby zmíněného prostoru.

Angerova ulice studie 


Vytvořeno 11.4.2022 10:40:19 | přečteno 653x | roman.nesetril
 
load