Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Zvonička je umístěna nad křižovatkou v Přítkově, přibližně v místech, kde v letech 1805 - 1947 stávala místní kaplička. Stejně jako původní kaple je i nová zvonička zasvěcena Svaté rodině.

Probošta

Fotbalisté Proboštova vyhráli 1. A třídu i okresní přebor

TJ Proboštov sezona 2022/23

Skvělého úspěchu v práv skončené sezoně 2022/23 dosáhli fotbalisté TJ Proboštov.

Hráči A týmu si s velkým předstihem před ukončením soutěže zajistili postup do krajského přeboru, kam se vrací po pěti letech. Suverénně vyhráli 1. A třídu, když z 28 odehraných zápasů vyhráli plných 22 a získali tak 68 bodů a na druhou Viktorii Ledvice mají v konečné tabulce náskok devíti bodů!

Na Áčko navázali také hráči B týmu. Populární „Benfika“ sváděla po celou sezonu velmi vyrovnaný souboj se Sokolem Unčín o konečné prvenství. A na to také dosáhla. Při bodové rovnosti rozhodl ve prospěch Proboštova lepší poměr vzájemných zápasů. B tým právo postupu do 1. B třídy nevyužije.

Poprvé v historii tak oba týmy dospělých převzaly v sobotu 17. června z rukou předsedy ÚKFS Martina Hrdličky a zástupce OFS Teplice Vladimíra Maška poháry pro vítěze svých soutěží. Všem hráčům, trenérům, funkcionářů a dalším členům TJ Proboštov vedení obce Proboštov velmi gratuluje a děkuje za výbornou reprezentaci naší obce!

Velké poděkování zaslouží také fanoušci, kteří chodili po celou sezonu v hojném počtu a zejména tzv. Ultras se starali o fantastickou atmosféru.

Více fotografií naleznete na facebookovém profilu Obec Proboštov

Vytvořeno 20.6.2023 8:55:56 | přečteno 145x | roman.nesetril
 
load