Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Zvonička je umístěna nad křižovatkou v Přítkově, přibližně v místech, kde v letech 1805 - 1947 stávala místní kaplička. Stejně jako původní kaple je i nová zvonička zasvěcena Svaté rodině.

Probošta

Geologická skalka, ještěrkoviště, smyslový chodníček. Školní zahrady budou krásnější

Nové prvky na zahradě MŠ Pastelka

Školní zahrady v Proboštově se průběžně zkvalitňují.

Paralelně se v současné době realizují projekty Přírodní zahrada Mateřské školy Pastelka Proboštov a Úprava venkovního areálu Základní školy Proboštov. Oba jsou spolufinancovány obcí Proboštov a Státním fondem životního prostředí.

Děti z MŠ si již vysadily první sazenice na nové zvýšené záhonky, užívají si posezení na masivních lavičkách a pracují na nových stolech. V těchto dnech se dokončuje smyslový chodníček a ještěrkoviště. Dalšími novými prvky jsou či budou například mlhoviště, hnízdící budky či ptačí krmítka a vše bude doplněno novou výsadbou.

Žáci ZŠ se dočkají například geologické skalky, fóliovníku, špalků k sezení či skákacího panáka. Práce v obou zahradách budou dokončeny v průběhu listopadu letošního roku.

Vytvořeno 29.9.2022 9:59:40 | přečteno 328x | roman.nesetril
 
load