Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________________ Místní část Přítkov je oblíbenou lokalitou pro individuální výstavbu rodinných domů. Velkou devizou je klid, poloha těsně pod Krušnými horami a krásný výhled na panorama Českého Středohoří.

Probošta

Hasiči z Proboštova si vyzkoušeli záchranu zavalených osob

cvičení hasiči, autor: JSDH Proboštov

V pátek 6. září dopoledne se jednotka dobrovolných hasičů z Proboštova zúčastnila prověřovacího cvičení v Krupce.

Naši hasiči byli vysláni  k záchraně zavalených osob v budově dolu V Britannia (tzv. "Pátá šachta") na okraji Krupky. Šlo o prověřovací cvičení (cvičení které je utajováno pro zúčastněné jednotky) jehož cílem bylo zajistit nestabilní části stavby a zachránit tak zavalené osoby. U zásahu byly použity i dva technické kontejnery pro závaly ze stanic HZS Teplice a HZS Most.

"Naše jednotka asistovala u transportu zraněných, ošetřovala zraněného, pomáhala při stavbě vyztužení nestabilních místností v budově za pomoci speciálních prostředků a zajišťovala další potřebné činnosti," popsal velitel JSDH Proboštov Ivo Seidl. Cvičení se zúčastnily jednotky: HZS stanice Teplice, HZS stanice Most, JPO ll Krupka, JSDH Proboštov, SDH Osek.  

Vytvořeno 9.9.2019 8:58:11 | přečteno 199x | roman.nesetril
 
load