Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Zvonička je umístěna nad křižovatkou v Přítkově, přibližně v místech, kde v letech 1805 - 1947 stávala místní kaplička. Stejně jako původní kaple je i nová zvonička zasvěcena Svaté rodině.

Probošta

Hybridní trolejbusy se prohánějí Proboštovem a Přítkovem

Parciální trolejbus v Proboštově

Od srpna 2022 poprvé v historii zajíždí na území naší obce trolejbusy. Jedná se tzv. parciální vozidla, známější pod názvem hybridní.

Poté, co se linka MHD Teplice přečíslovala ze 123 na 106 a prodloužila trasu na Novou Ves, začal dopravce Arriva Teplice na tuto linku nasazovat kromě klasických autobusů také hybridní (správně parciální) trolejbusy. Vzhledem k tomu, že některé spoje linky zajíždí do Přítkova, aby bylo zajištěno přímé spojení obyvatel Proboštova a Přítkova s teplickou nemocnicí a poliklinikou, objevují se parciální trolejbusy i zde.  

Každopádně se jedná o příjemnou změnu, která přináší zvýšený komfort cestujícím a také samozřejmě šetří životní prostředí.

Vytvořeno 30.8.2022 10:00:02 | přečteno 342x | roman.nesetril
 
load