Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský rybník leží v centru obce. V přilehlém areálu Pohodlíčko se odehrává většina kulturních akcí v Proboštově. Oblíbené je velké dětské hřiště u rybníka. Rybník je rájem rybářů a milovníků vodního ptactva.

Probošta

Jak účinně pomoci Ukrajině

Vlajka Ukrajiny

Napadení Ukrajiny Ruskem vyvolalo v ČR obrovskou vlnu solidarity. Obce nezůstávají stranou. Chcete-li smysluplně pomoci, doporučujeme udělat následující:

1. V tuto chvíli jsou nejdůležitější finance. Humanitární organizace musely být staženy z území z důvodu bezpečnosti vlastních lidí a mapují terén. Přispějte tedy dle svých možností na finanční sbírky prověřených neziskových organizací, které operovaly v území a znají aktuální potřeby, jež se mění v závislosti na konfliktu i vládách obou zemí: Jedná se např. o: Člověk v tísni, Charita ČR, Paměť národa Post Bellum, Adra, Červený kříž.

Odkazy na jednotlivé sbírky naleznete zde: https://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1764924

Jak pomoci Ukrajině

Pokud chcete přispět potřebným zdravotnickým materiálem, doporučujeme sbírku Českého červeného kříže se sběrným místem v Obecní knihovně Novosedlice. Organizátoři sbírky žádají dárce, aby nosili věci s co nejdelší respirační dobou a přesně dle seznamu na plakátu:

Ukrajina sbírka ČČK

2. Máte-li ubytovací kapacity, nabídněte je prostřednictví Správy uprchlických zařízení MV ČR, v tuto chvíli jsou preferovány především větší kapacity, nicméně i jeden byt se může hodit. Informace o volných kapacitách pošlete e-mailem na adresu: ubytovaniukrajina@suz.cz. Nabízejte prosím takové ubytovací kapacity, které jsou vybavené a lze je využívat dlouhodobě.

3. Pokud chcete a můžete poskytnout odvoz uprchlíků jako jednotlivci, můžete se obrátit na platformu DriveForRefugees (https://sites.google.com/view/drivefor-refugees/domovsk%C3%A1- str%C3%A1nka?fbclid=IwAR1ZPTuoYjzqVwMW2- lWPdwsx7heoasVXpdZETIqm9S4WzELvI6jHMian5k), nicméně i zde je třeba respektovat pokyny a nevydávat se na hranice na vlastní pěst.

Ukrajinští občané, kteří žijí na území ČR: Pokud potřebujete informace, obracejte se na stránku MV ČR, kde jsou informace v ukrajinském jazyce www.mvcr.cz/ukrajina.

Informace pro občany Ukrajiny

Ukrajinští občané mají možnost přicestovat na území ČR bezvízově, a to na dobu v maximální délce 90 dní v jakémkoli 180 denním období. Veškeré další procesy spojené s pobytem a případným pracovním povolením je třeba řešit přes Ministerstvo vnitra, které zřídilo i informační linku pro ukrajinské občany: Telefon: +420 974 801 802, Email: ukrajina@mvcr.cz.

Zároveň jsou po celé České republice zřízena Centra pro podporu integrace cizinců, na která se můžete také obrátit. http://www.integracnicentra.cz

Infolinku zdarma pro občany Ukrajiny, kteří potřebují lékařskou pomoc na našem území a to přímo v ukrajinštině, zřídilo Ministerstvo zdravotnictví ČR na čísle: +420 226 20 1221 s přímou volbou čísla 8. 

Ukrajina infolinka ministerstva zdravotnictví

Více na stránkách ministerstva zdravotnictví ČR:

https://www.mzcr.cz/zakladni-informace-pro-obcany-ukrajiny-v-oblasti-poskytovani-zdravotnich-sluzeb/


Vytvořeno 1.3.2022 11:14:25 | přečteno 1148x | roman.nesetril
 
load