Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský lesopark má bohatou historii. Přímo navazuje na Proboštovský rybník a je oblíbeným místem pro aktivní i pasivní odpočinek.

Probošta

Jubilejní Slavnosti obce Proboštov proběhnou už tuto sobotu

Slavnosti obce Proboštov 2020

Již po dvacáté se letos sejdeme na Slavnostech obce Proboštov. Akce proběhne v sobotu 11. září odpoledne.

První slavnosti byly uspořádány v roce 2001 u příležitosti udělení znaku a vlajky obci Proboštov. Od té doby se tato událost každoročně opakuje a začíná vztyčením vlajky před budovou radnice. Nejinak tomu je i v letošním roce, kdy je krátký úvod naplánován na 13.30 hodin. Hned poté se program přesune na pódium v areálu Pohodlíčko. A také již velmi tradičně jej zahájí svým krátkým pásmem děti z MŠ Pastelka a čerství prvňáčci ZŠ Proboštov.

Také následující program vedený moderátorem Zdeňkem Lukeslem bude patřit dětem. Ty budou rovněž moci využít pouťové atrakce, malování na obličej, podívat se na ukázky dovednosti dobrovolných hasičů a v prostoru před Besedou budou uchystány soutěže a ukázky historických zbraní.

Hudební blok v Pohodlíčku zahájí v 15.00 proboštovský "kovboj" Frank Zapal se svým Bandem a těšit se v jejich podání můžeme na americkou country and western music. Od 16.30 nás svými žhavými rytmy strhne populární kapela Laura a její tygři, kterou v 18.00 vystřídá další mostecká formace Petr Kalandra Memory Band, s níž zavzpomínáme na předčasně zesnulého krále českého blues. Milovníci rock´n´rollu si přijdou na své při vystoupení skupiny Crazy Dogs, které začíná v 19.30. Zazní největší hity 50. a 60. let hrané na dobové nástroje muzikanty v originálních kostýmech. Hudební blok zakončí show Ein Lukesle Buntes, která určitě roztančí i ty, kteří do té doby posedávali. 

Slavnosti zakončí ve 22.00 famózní světelná bubenická show v podání formace Ritmo Factory. Samozřejmostí bude bohatý stánkový prodej a protože i předpověď počasí je velmi příznivá, těšíme se na sobotní setkání s vámi a pohodu v Pohodlíčku.

Slavnosti obce Proboštov 2021

Vytvořeno 6.9.2021 9:06:39 | přečteno 929x | roman.nesetril
 
load