Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský rybník leží v centru obce. V přilehlém areálu Pohodlíčko se odehrává většina kulturních akcí v Proboštově. Oblíbené je velké dětské hřiště u rybníka. Rybník je rájem rybářů a milovníků vodního ptactva.

Probošta

Konvoj starých vojenských vozidel v sobotu odstartuje z Proboštova

Vojenská vozidla v Mukově

Již dlouhou řádku let probíhá ve druhé polovině července na Teplicku Den amerických letců. Jeho součástí je i konvoj starých historických vozidel. Letos poprvé vyjede z Proboštova a to již tuto sobotu ráno.

U příležitosti výročí sestřelení amerických letců při náletech na teplický region v průběhu 2. světové války pořádá Severočeský letecký archiv Teplice z.s. a Jednota Československé obce legionářské Teplice každoročně Den Amerických letců. Letos si připomínáme již 79. výročí tragédie, při níž zahynulo nad územím Teplicka 28 amerických letců.

Historická vojenská vozidla se v sobotu 22. července v 7.00 sjedou do areálu Pohodlíčko u Proboštovského rybníka. V 7.30 pak konvoj vyjede na průjezd regionem a to ve směru Srbice, Modlany, Rtyně nad Bílinou, Mukov. V Mukově se od 9.15 uskuteční pietní akt u pomníku sestřelených amerických letců. 

Poté se konvoj vydá na druhou část okruhu přes Duchcov, Osek, Dubí a Proboštov do Teplic. Na Písečném vrchu se v pravé poledne uskuteční u tamějšího pomníku druhý pietní akt. Akce se kromě zástupců pořadatelů zúčastní zástupci amerického velvyslanectví, Armády ČR, představitelé měst a obcí Teplicka a další hosté.  
Vytvořeno 17.7.2023 10:56:31 | přečteno 264x | roman.nesetril
 
load