Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Zvonička je umístěna nad křižovatkou v Přítkově, přibližně v místech, kde v letech 1805 - 1947 stávala místní kaplička. Stejně jako původní kaple je i nová zvonička zasvěcena Svaté rodině.

Probošta

Kovový odpad můžete přidávat k plastům. Všechny důležité informace ke svozu odpadu v roce 2022

Svoz odpadů, autor: Roman Nešetřil

Níže vám v obrázcích přinášíme kalendář svozu odpadu pro letošní rok a také souhrn nejdůležitějších informací k této problematice.

Asi největší novinkou v oblasti odpadů je od začátku letošního roku možnost přidávat kovový odpad do dounádob (modro-žluté popelnice) k plastům. Všechny další důležité informace k odpadům naleznete v přehledném obrázku:

Důležité informace ke svozu odpadu

V loňském roce došlo k dílčím změnám v kalendáři svozu odpadu v naší obci, které pokračují i letos. Bioodpad (hnědé popelnice) se v prvních třech měsících roku vyváží jen 1 x měsíčně - viz kalendář. Od dubna do listopadu pak tyto nádoby budou vyváženy 1 x týdně a to vždy v úterý. V prosinci se vrací režim vývozu bionádob do režimu 1 x  měsíčně. Duonádoby (plast + kovy a papír) se budou vyvážet 1 x za 14 dní a to vždy v sudé pondělí. U směsných nádob (černé popelnice) zůstává svozovým dnem čtvrtek.

Kalendář svozu odpadu pro rok 2022

Vytvořeno 6.1.2022 8:46:37 | přečteno 2021x | roman.nesetril
 
load