Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. __________________________________ Rybník Vápenka v Přítkově mají v oblibě rybáři. Na vlastní nebezpečí je zde možné i koupání.

Probošta

Kultura 2023: Vrací se Masopust i ples. Možná přijde i Probošt

Slavnosti obce Proboštov 2020

Po třech předchozích letech, kdy kulturní kalendář obce Proboštov výrazně zredukovala opatření proti šíření pandemie, se v letoším roce opět dočkáme plnohodnotné a pestré nabídky programů.

Již v lednu se můžeme těšit na oslavu 40. výročí otevření MŠ Pastelka, které proběhne poslední sobotu prvního měsíce. Na 18. února je naplánovaný Proboštovský Masopust, který bohužel v roce 2021 ani 2022 neproběhl.

Přesně o měsíc později se dočkáme teprve 2. ročníku Reprezentačního plesu obce Proboštov. Tato akce byla totiž zmíněnými opatřeními nejvíce poznamenaná. Po úspěšné premiéře v roce 2019 se následující tři ročníky, byť byly pečlivě připravovány, uskutečnit nemohly. Letos se v areálu Sokolovny můžeme těšit na oblíbeného Vláďu Hrona, taneční vystoupení formace Mix Dance, kapelu 3D z Mostu či půlnoční překvapení. Vstupné na ples bude 300 Kč a předprodej začne v průběhu ledna.

Jednou z premiér letošního kulturního kalendáře bude komponovaný program s názvem Možná přijde i Probošt. Ten proběhne v sobotu 13. května jako dárek se svátku matek, ale bude připravený pro široké spektrum publika. Novinkou bude také připojení se k celostátní akci Noc s Andersenem v Místní knihovně Proboštov. Přesný termín akce, která proběhne na přelomu března a dubna, bude upřesněn.

Tradičním vrcholem kulturní nabídky jsou Slavnosti obce Proboštov. Ty se letos uskuteční v sobotu 16. září. již dnes je sestavený kompletně celý program, ale zatím nebudeme nic prozrazovat. Snad jen to, že leitmotivem celé akce bude vybírání jména pro ostrůvek na Proboštovském rybníku.

Kulturní kalendář obce Proboštov na rok 2023:

sobota 28.ledna 40. výročí MŠ Pastelka Proboštov

Sobota 18. února Proboštovský Masopust

Sobota 18. března Reprezentační ples obce Proboštov

Čtvrtek 6. dubna Velikonoční jarmark

Neděle 9. dubna Hledání pokladu zajíčka Valeho

Neděle 30. dubna Pálení čarodějnic

Sobota 13. května Možná přijde i Probošt – komponovaný program (nejen) pro starší a pokročilé

Pátek 2. června Dětský den

Pátek 16. června Sousedské odpoledne v Přítkově

Sobota + neděle
17. – 18. června Antonínská pouť

Sobota 15. července  Proboštov Drak Fest

Sobota 16. září Slavnosti obce Proboštov

Sobota 14. října Proboštovský OktoberFest

Sobota 4. listopadu Drakiáda a lampionový průvod

Neděle 26. listopadu Rozsvícení vánočního stromu a předvánoční jarmark

Průběžně bude kalendář ještě doplněný o další akce.

 
Vytvořeno 4.1.2023 14:24:11 | přečteno 1500x | roman.nesetril
 
load