Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. __________________________________ Rybník Vápenka v Přítkově mají v oblibě rybáři. Na vlastní nebezpečí je zde možné i koupání.

Probošta

Kulturní akce v Proboštově se obnoví nejdříve v září

Antonínská pouť 2019

Pandemie koronaviru COVID 19 značně zredukovala také kulturní kalendář naší obce.

Z plánovaných akcí proběhl pouze čtvrtý ročník Proboštovského Masopustu, únorové plesy a přednáška v knihovně. Vedení obce následně zrušilo všechny další akce prvního pololetí včetně Reprezentačního plesu (bude se konat v náhradním termínu až to bude možné), Pálení čarodějnic, Dětského dne, Vochomůrka Festu, Řezbářského sympozia i Antonínské pouti.

První akcí, která by se měla uskutečnit tak budou Slavnosti obce Proboštov v sobotu 12. září. I zde jsme přikročili k úpravě plánovaného programu. Chceme, aby slavnosti částečně nahradily zrušené akce a byly spíše komunitní záležitostí obyvatel Proboštova a Přítkova. Proto byla odřeknuta např. vystoupení Michal Tučný Revival či Petra a Elišky Lüftnerových s kapelou. Stejně jako v případě dříve nasmlouvaných umělců na Vochomůrka Fest (Desperádi, Frank Zápal Band, Průdušky, Vladimír Walda Nerušil s kapelou Malevil, bičař Pavel Votápek, Bolly Dance...) jsme se předběžně domluvili, že u nás vystoupí v příštím roce.

Slavnosti obce proběhnou pouze pokud bude v té době povolena účast minimálně 500 osob. To stejné se týká oslav 75 let TJ Proboštov, které byly zatím přesunuty ze soboty 13 června na neděli 13. září. Děkujeme za pochopení.
Vytvořeno 23.4.2020 10:22:35 | přečteno 702x | roman.nesetril
 
load