Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský lesopark má bohatou historii. Přímo navazuje na Proboštovský rybník a je oblíbeným místem pro aktivní i pasivní odpočinek.

Probošta

Lesy ČR čistí Panský les. Došlo i na označení nebezpečných míst

Nebezpečná místa v Panském lese

Lesy ČR v průběhu loňského roku odkoupily část Panského lesa na katastru naší obce z majetku statutárního města Teplice a nyní se snaží tento dlouhodobě zanedbávaný prostor vyčistit.

Zatím probíhá drobná těžba těch nejnebezpečnějších stromů, vývratů a polomů tzv. samovýrobou. To znamená, že lesáci prodají označené stromy k vlastní těžbě soukromým zájemcům. Na podzim pak začne masívnější obnova porostu, kterou budou provádět přímo pracovníci Lesů ČR. První etapa proběhne v oblasti kolem Ranche Oak Valley směrem k Račímu potoku pod rybníkem Jaroslav. Vzhledem k průběžnému kácení v Panském lese dbejte, prosím, v tomto prostoru zvýšené opatrnosti.

Proběhlo rovněž označení nebezpečných míst (zejména volně přístupné odvětrávací jámy bývalých šachet). Vedení Lesů ČR vešlo do jednání s majiteli těchto zařízení na dalším zabezpečení, případně se snaží tyto majitele dohledat.

Obec Proboštov dále vyzvala Lesy ČR k likvidaci skládky bioodpadu na jejich pozemku na kraji Dělnické ulice směrem k Jaroslavu a následné úpravě prostoru tak, aby zde skládka nevznikala. Pro skládkování bioodpadu slouží jednak hnědé sběrné nádoby u každé nemovitosti a dále kontejnery, které jsou umístěny v ulici Na Lučinách u haly technického úseku, v zahrádek v lokalitě Pod hrází a nově také v Přítkově u hlavní silnice naproti truhlárně! 

Vytvořeno 14.4.2023 8:25:14 | přečteno 153x | roman.nesetril
 
load