Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Železniční zastávka Proboštov leží na páteřní trati Ústeckého kraje Děčín - Klášterec nad Ohří. Zastavují zde všechny osobní vlaky.

Probošta

Město Hrob nabízí obecní bydlení pro osoby v bytové nouzi

Sociální byty Hrob, autor: Město Hrob

Město Hrob v roce 2018 úspěšně připravilo projekt na rekonstrukci bytového domu v ulici Duchcovská. Díky němu nyní vznikl nový prostor k bydlení pro osoby v bytové nouzi, přičemž bytovou nouzí je zde myšlena událost, ve které člověk nemá možnost užívat žádné obydlí, užívá nevhodné obydlí nebo je ohrožen jeho ztrátou.

Díky rekonstrukci objektu vzniklo šest nových sociálních bytů umístěných přímo v centru města, mezi dvěma náměstími. Na tento záměr získalo město podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.K tomuto záměru se výtečně hodil objekt ve vlastnictví města, který byl částečně využíván pro bydlení, ale byl již ve velmi špatném technickém stavu a pro další obývání bez rekonstrukce byl nevhodný.

Slovy místostarosty obce, pana Karla Hirsche: „Projekt byl připravován s tím, že bydlení hraje klíčovou úlohu nejen v psychickém zdraví člověka, ale i v posilování sociální soudržnosti. Naším cílem proto je nabídnout sociální bydlení těm, kteří ho doopravdy potřebují, a zároveň nabídnout pomoc sociální služby.“

„Připravený projekt by měl pomoci nejen lidem ohroženým sociálním vyloučením, kteří v současnosti často končí na předražených a nedůstojných ubytovnách, ale i všem, kterým hrozí z jakéhokoliv důvodu ztráta bydlení. Prioritou ze strany města v tuto chvíli je zajistit bydlení osobám v bytové nouzi, které se dostali do svízelné situace, z níž bez cizí pomoci již není cesty zpět,“ doplňuje Jiří Fürst, starosta města.

Bytový dům má tři nadzemní bytová podlaží, je částečně podsklepený a najdeme v něm i půdní prostor. Výsledkem projektu Hrob – Rekonstrukce bytového domu je vznik dvou malometrážních bytových jednotek v každém patře budovy, tedy dohromady šesti bytů. Rekonstrukce bytů vychází z původních dispozic objektu, jedná se o dispozice 1+1 (příp. 1+kk přízemí).

„Cílem sociálního bydlení je předcházet sociálnímu vyloučení a řešit finanční problémy spojené s nedostatkem bytového fondu obcí a problémy s předražením na realitním trhu. V současné době je možné obdobné projekty financovat z tzv. Státního fondu podpory investic, v dalších letech bude sociální bydlení opět tématem Integrovaného regionálního operačního programu 2021+,“ dodává Lucie Dušková, která připravila úspěšnou žádost o dotaci a projekt v době jeho realizace administrovala.

Doplňující informace k projektu:

  • Příjemce dotace: Město Hrob
  • Projekt Hrob – Rekonstrukce bytového domu je spolufinancován z Integrovaného regionálního operačního programu.

Karel Hirsch, místostarosta města HrobVytvořeno 1.12.2021 8:10:03 | přečteno 1024x | roman.nesetril
 
load