Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský rybník leží v centru obce. V přilehlém areálu Pohodlíčko se odehrává většina kulturních akcí v Proboštově. Oblíbené je velké dětské hřiště u rybníka. Rybník je rájem rybářů a milovníků vodního ptactva.

Probošta

Na Slavnostech obce zazpívá SuperStar. Zazní i hity Elánu a Roxette a představí se Probošt Antonín

Pódium pro Slavnosti obce Proboštov, autor: Roman Nešetřil

Nadcházející sobota bude v Proboštově ve znamení Slavností obce.

Ty se již tradičně vážou k udělení obecního znaku a vlajky pro Proboštov. Letos se navíc oficiálně představí a to dokonce v živé podobě nový maskot a dobrý duch obce - Probošt Antonín. Jde o smyšlenou postavu, která ovšem vychází z historie obce, jejíž název je odvozen od probošta ženského kláštera v Teplicích. A proč Antonín? No, přece proto, že máme v Proboštově kapli svatého Antonína. 

Zahájení slavností se tradičně odehraje před budovou radnice, kde po krátkém úvodu dojde právě k představení nového maskota. Bezprostředně poté zahájí děti z MŠ Pastelka program na hlavním pódiu v areálu Pohodlíčko. Jejich krátké vystoupení doplní prvňáčci a druháčci ze ZŠ Proboštov. Také další program je zaměřený na děti a to v podobě komponovaného zábavného pořadu Fríďa a Píďa na cestě kolem světa.

Od 15.00 hodin začne hudební blok, který zahájí folk-rocková formace Brünnfield. Ta hraje hudbu podobnou stylu populárního Divokého Billa s texty zpívanými "brněnským hantecem". Následovat budou dva revivaly. Nejprve The RockSet, což je světově uznávaný nejlepší revival populární švédské skupiny Roxette, který vystřídá Elán Revival. Od 20.00 se můžeme těšit na vystoupení Česko-slovenské SuperStar z roku 2013 Sabiny Křovákové s kapelou.

http://www.youtube.com/watch?v=IdFx7PNpziY

Závěr hlavního programu obstará Retropárty s výmluvným názvem Ein Lukesle Buntes, po níž bude následovat slavnostní ohňostroj. Celým programem nás provede moderátor Zdeněk Lukesle. Připravený je rovněž bohatý doprovodný program.

Soutěž o nejlepší bramborák, vláček do Přítkova, atrakce pro děti. Slavnosti budou pestré

Vytvořeno 13.9.2019 7:57:46 | přečteno 326x | roman.nesetril
 
load