Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Rybník Jaroslav uprostřed Panského lesa slouží jako chovný rybník. Je oblíbeným místem k procházkám a relaxaci.

Probošta

Nová tělocvična i učebny již slouží proboštovským školákům

otevření nové tělocvičny, autor: Petr Málek

Více než 2 roky trvající stavební práce v areálu Základní školy Proboštov skončily. 

Za značného zájmu proboštovské a přítkovské veřejnosti byla v úterý 1. září ráno slavnostně otevřena nová školní tělocvična. První nedočkavci z řad dětí si vyzkoušeli nové nářadí a prvňáčci usedli do zbrusu nových lavic v jedné ze dvou nových tříd, které škola získala díky přístavbě.

Ta se nachází v prvním patře nad šatnami a zázemím tělocvičny. Kromě první třídy je zde specializovaná učebna anglického jazyka, nová sborovna pro první stupeň ZŠ a kabinet.

Tato stavba navázala na předchozí přestavbu staré nevyhovující tělcovičny na novou školní jídelnu, která byla slavnostně otevřena přesně před rokem. Obec Proboštov za nové prostory zaplatila téměř 35 milionů korun. Dvě třetiny pokryla dotace z prostředků Ministerstva financí.

"Původní prostory nebyly tělocvičnou, ale spíš takovo cvičebnou. Velikostí už nedostačovaly dnešním počinům žáků. Museli jsme proto hodiny tělocviku půlit, abychom z hlediska dostupné kapacity vyhověli legislativě. Nové prostory byl náš dlouholetý sen," uvedla ředitelka ZŠ Proboštov Pavlína Langerová. 

Vytvořeno 4.9.2020 10:42:58 | přečteno 327x | roman.nesetril
 
load