Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________________ Místní část Přítkov je oblíbenou lokalitou pro individuální výstavbu rodinných domů. Velkou devizou je klid, poloha těsně pod Krušnými horami a krásný výhled na panorama Českého Středohoří.

Probošta

Nový zákon o odpadech přinesl nová pravidla pro přidělování "černých popelnic"

Svoz odpadů, autor: Roman Nešetřil

Obecní úřad Proboštov bude k nemovitostem přidělovat nádoby na SKO na základě orientačního klíče- pro jednu osobu je dostačující objem nádoby na SKO 30 litrů při vývozu 1x týdně.


 

Osoby přihlášené v nemovitosti
Objem nádob   Četnost vývozu  
  1 – 2   120 litrů   1x za 14 dnů
  3 – 4   120 litrů   1x týdně
  5 – 8   240 litrů   1x týdně
  9 a více   240 l + 120 l   1x týdně /1x za 14 dnů

Nádoby, které se budou vyvážet 1x za 14 dnů se budou vyvážet ve čtvrtek v lichý týden. 

Tyto změny se uskuteční v průběhu února a března. V těchto měsících nechte nádoby na dostupném místě a firma Marius Pedersen a.s zajistí námi požadované změny. U některých nemovitostí změny již proběhly, některých nemovitostí se změny nedotknou, protože již nyní pravidla splňují anebo mají ještě menší nádobu, než na jakou mají dle výše uvedených pravidel nárok.

Obec bude udělovat výjimky z pravidla na základě písemné žádosti. O výjimku si mohou zažádat majitelé nemovitostí, kde se topí tuhými palivy, kde je v nemovitosti přihlášena k trvalému pobytu a prokazatelně se zde zdržuje osoba se zdravotním postižením, osoba která používá papírové pleny. O výjimky si můžete žádat do poloviny ledna. Následně budou požadavky předány firmě Marius Pedersen a.s. ke zpracování, aby byly změny co nejdříve uvedeny v platnost. Výjimky mohou být uděleny dočasně i trvale.

Obec zavádí tato nová pravidla i v návaznosti na nový odpadový zákon, který bude v platnosti od 1. 1. 2021. Tento zákon zvyšuje skládkovné za nevytříděný odpad z 500,-Kč za 1 tunu na 800,- Kč za 1 tunu. Tato částka se bude každoročně (až do roku 2030) zvyšovat a to až na částku 1 850 Kč za 1 tunu. Děkujeme, že již odpad třídíte. Zároveň Vás žádáme o ještě důkladnější třídění a předcházení vzniku odpadů v černých nádobách.

Děkujeme za pochopení.

Petra Sloupová

Nová pravidla přidělování nádob na svoz odpadů
Vytvořeno 6.1.2021 9:06:40 | přečteno 819x | roman.nesetril
 
load