Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Železniční zastávka Proboštov leží na páteřní trati Ústeckého kraje Děčín - Klášterec nad Ohří. Zastavují zde všechny osobní vlaky.

Probošta

Obec Proboštov zavádí používání vratných kelímků na svých akcích

Vratné kelímky, autor: Roman Nešetřil

Také obec Proboštov začíná s postupným zaváděním vratných kelímků s ouškem typu NickNack při akcích, které pořádá.

Poprvé se tak budou studené nápoje čepovat výhradně do těchto nádob s mírami 0,3; 0,4 a 0,5 litru při nadcházejícím country a folkovém festivalu Vochomůrka Fest. U pokladny bude umístěn stánek, kde se budou kelímky za zálohu 50 korun vydávat. V areálu budou tři fontánky, ve kterých si mohou návštěvníci kelímky vypláchnout. Samozřejmostí je možnost výměny za čistý kelímek u výdejního stánku. Po odevzdání kelímku bude záloha vrácena. Pokud někdo má svůj kelímek, který si zanechal z návštěvy akce či zařízení, kde se již ekologické nádoby toho to typu používají, může si jej přinést sebou a použít na nákup nápojů.

Věříme, že tento ekologický krok návštěvníci našich akcí ocení. Za podnět a výborný nápad děkuje vedení obce člence Komise životního prostředí Jitce Mouchové a za jeho podporu předsedovi Finančního výboru Jaroslavu Pokornému.

Vytvořeno 3.7.2019 8:12:28 | přečteno 837x | roman.nesetril
 
load