Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Železniční zastávka Proboštov leží na páteřní trati Ústeckého kraje Děčín - Klášterec nad Ohří. Zastavují zde všechny osobní vlaky.

Probošta

Obec se snaží zajistit roušky pro obyvatele Proboštova a Přítkova. Pomoci můžete i vy

Ochranná rouška, autor: Roman Nešetřil

Obecní úřad Proboštov se snaží zajistit ochranné roušky alespoň pro nejstarší obyvatele obce, máme přislíbeno dodání cca stovky kusů.

Zároveň nám aktuálně paní doktorka Aneta Nováková z Okružní ulice nabídla, že vyrobí roušky. Potřebuje však materiál na jejich výrobu. Jde o látky a plátna ze 100 % bavlny, gumičky a sáčky do vysavačů (z těch se dělá filtr). Prosíme proto všechny občany Proboštova, pokud by mohli věnovat výše zmíněný materiál, aby jej donesli co nejdříve na Obecní úřad. Použijte, prosím, zadní vchod a zazvoňte. Děkujeme.

Do doby, než bude roušek dostatek, je možné využít ty, které jsou povinným vybavením autolékárniček či improvizovat například s použitím šály či šátku přes obličej.

Vytvořeno 16.3.2020 14:54:31 | přečteno 397x | roman.nesetril
 
load