Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. __________________________________ Rybník Vápenka v Přítkově mají v oblibě rybáři. Na vlastní nebezpečí je zde možné i koupání.

Probošta

Olympijský vítěz se stal novým trenérem fotbalistů TJ Proboštov!

Trenér Petr Němec, autor: Piotr Leśniowski

Opravdu velký úlovek se podařil vedení fotbalového klubu TJ Proboštov.

Novým trenérem našeho A týmu se v pátek 1. července stal bývalý prvoligový fotbalista Baníku Ostrava a Sklo Unionu Teplice, československý reprezentant, olympijský vítěz z roku 1980 a držitel bronzové medaile ze stejného roku pan Petr Němec. S Baníkem Ostrava získal dva tituly mistrů republiky a jednou Československý pohár. Kariéru tento výborný záložník ukončil ve Sklo Unionu Teplice. kvůli vážnému zranění. V československé lize odehrál 189 zápasů a vstřelil 33 branek.

Posléze se začal věnovat trénování, nejprve u mládeže, poté u dospělých týmů. V ČR vedl například druholigovou Armu Ústí či Prachatice v době, kdy tento tým byl jakousi rezervou prvoligových Českých Budějovic. Mnohem více se trenérsky prosadil v Polsku, kde působil např. v prvoligových týmech Slask Wroclav či Arka Gdynia (na snímku z roku 2017 je jako trenér druholigové Warty Poznaň). V Polsku také působil naposledy. Po ročním odpočinku se k trénování vrací právě v Proboštově.

Vítejte pane trenére a přejeme mnoho úspěchů!

Vytvořeno 1.7.2022 14:13:56 | přečteno 544x | roman.nesetril
 
load