Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________________ Místní část Přítkov je oblíbenou lokalitou pro individuální výstavbu rodinných domů. Velkou devizou je klid, poloha těsně pod Krušnými horami a krásný výhled na panorama Českého Středohoří.

Probošta

Ostrůvky v ulici Kpt. Jaroše procházejí obnovou

Úprava ostrůvků

Další z řady letošních realizací revitalizace zeleně v Proboštově a Přítkově probíhá v těchto dnech.

Jedná se o kompletní obnovu ostrůvků u komunikace v ulici Kpt. Jaroše. Před několika lety byly tyto ostrůvky osázeny tzv. květnou loukou. Ta původní bohužel již dosloužila a také se projevila jako nevhodná z hlediska dlouhodobé udržitelnosti. 

V první fázi dochází ke kompletní výměně zeminy. Následovat bude položení nové zeminy proložené štěrkem a osázení vysokými okrasnými travinami a doplnění kameny. 

Oživením ostrůvků vznikne téměř bezúdržbový celek. Ten bude nejen působit dobrým estetickým dojmem, ale bude zcela schopný odolávat všem nepříznivým vlivům, které postihují zeleň v zalidněných aglomeracích. Po založení zeleně se rostliny budou pouze 1 x ročně zastřihávat v zimním období a 2 x ročně obohacovat o hnojivo s pomalým uvolňováním živin. Zálivka bude nutná pouze v prvních měsících po výsadbě.

Vodní rostliny pročistí vodu a zlepší vzhled rybníka

Vytvořeno 14.9.2023 14:23:42 | přečteno 767x | roman.nesetril
 
load