Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský lesopark má bohatou historii. Přímo navazuje na Proboštovský rybník a je oblíbeným místem pro aktivní i pasivní odpočinek.

Probošta

Panelák U Parku prochází rekonstrukcí. Potrvá až do příštího roku

Rekonstrukce domů U Parku 528 a 529

Hned několik bytových domů v majetku obce Proboštov momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Jedním z nich je i panelový dům v ulici U Parku. Jde o další ze série prací na bytových domech v majetku obce Proboštov, která byla zahájena v letošním roce a dokončena bude v roce 2024. Jedná se o revitalizaci bytového domu na adrese U Parku č.p. 528 a 529. Rekonstrukce je částečně hrazena z programu Nová zelená úsporám – projekt „BD Proboštov, U Parku 528 a 529“ je spolufinancován Evropskou unií z nástroje Next Generation EU. 

Předmětem projektu jsou stavební úpravy objektu, oprava a zateplení fasády, výměna střešní krytiny, sanace lodžií a vnitřní úpravy. Cílem těchto opatření je snížit energetickou náročnost budovy a zároveň tak poskytnout kvalitní bydlení pro naše občany.

Na základě nejnižší nabídky podané ve výběrovém řízení a to ve výši 10 721 013,02 Kč včetně DPH provádí práce firma S - STAV s.r.o. Teplice. Rekonstrukce je spolufinancovaná ve výši 2 557 974,65 Kč z programu Nová zelená úsporám. Dofinancování ve výši 8 163 038,37 Kč provede obec Proboštov ze svého rozpočtu.

Nová zelená úsporám


Vytvořeno 12.7.2023 13:11:55 | přečteno 199x | roman.nesetril
 
load