Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Železniční zastávka Proboštov leží na páteřní trati Ústeckého kraje Děčín - Klášterec nad Ohří. Zastavují zde všechny osobní vlaky.

Probošta

Podzimní bezplatný svoz odpadu bude se změnami

Svoz velkoobjemového odpadu, autor: Roman Nešetřil

V sobotu dne 10. 10. 2020 se uskuteční podzimní svoz nebezpečného odpadu.

Odpad bude přijímán u hasičské zbrojnice v Proboštově v následující termíny:


• Pátek 9. 10. 2020 od 15:00 do 19:00 hod.
• Sobota 10. 10. 2020 od 8:00 do 12:00 hod.

Sběrné místo bude pouze u hasičské zbrojnice v Proboštově. Nebezpečný odpad bude přijat pouze od občanů s trvalým pobytem v obci Proboštov a Přítkov, po předložení občanského průkazu. Bude přijímán pouze nebezpečný odpad. Jiné druhy odpadů nebude možno přijmout.

Důvodem těchto změn je skutečnost, že při jarním svozu bylo odevzdáno zvýšené množství odpadu i od občanů s trvalým pobytem mimo obec Proboštov. V loňském roce byl při jarním svozu odvezen nebezpečný odpad za 28 420 Kč a při letošním jarním svozu za 55 245,26 Kč. Rovněž bylo odevzdáno značné množství jiného než nebezpečného odpadu. I toto způsobilo zvýšené náklady na odvoz, a to jak finanční, tak i personální. Od výše uvedených změn si slibujeme zajištění odevzdání pouze správného odpadu a pouze od občanů z Proboštova a Přítkova. Prosíme věnujte pozornost následujícím informacím, abyste předešli nepřijetí dovezeného odpadu:

BUDOU přijímány tyto odpady: barvy, laky, rozpouštědla, baterie, lepidla, ojeté pneumatiky z osobních vozů bez disků, motorové oleje, elektrická a elektronická zařízení, baterie.
NEBUDOU přijímány: léčiva (tento odpad můžete bezplatně odevzdat v lékárnách), eternitové desky.

svoz odpadu podzim 2020
Podzimní svoz velkoobjemového odpadu proběhne v sobotu dne 17. 10. 2020. Odpad bude odvážen od jednotlivých objektů a musí být umístěn před domem nejpozději v 6.00 hod. ráno.

Do tohoto odpadu PATŘÍ například: keramika, plasty, dřevo, starý nábytek, koberce. Do tohoto odpadu NEPATŘÍ sutě a bioodpad. I zde jsme v letošním roce zaznamenali velký nárůst odpadů. V loňském roce bylo při jarním svozu odvezeno 56,970 t odpadu a při letošním jarním svozu bylo odvezeno 71,640 t odpadu za 185 429,57 Kč.

Petra Sloupová, referent odpadového hospodářství OÚ Proboštov.

Vytvořeno 9.10.2020 7:41:34 | přečteno 506x | roman.nesetril
 
load