Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský rybník leží v centru obce. V přilehlém areálu Pohodlíčko se odehrává většina kulturních akcí v Proboštově. Oblíbené je velké dětské hřiště u rybníka. Rybník je rájem rybářů a milovníků vodního ptactva.

Probošta

Podzimní svozy odpadu proběhnou v polovině listopadu

Nebezpečný odpad, autor: Roman Nešetřil

Svoz nebezpečného odpadu se uskuteční v sobotu 13. 11. 2021, svoz velkoobjemového odpadu proběhne v sobotu 20. 11. 2021.

Svoz nebezpečného odpadu se uskuteční dne 13. 11. 2021. Odpad bude přijímán od občanů s trvalým pobytem v obci Proboštov a Přítkov, po předložení občanského průkazu. Sběrné místo je pouze u hasičské zbrojnice v Proboštově.

Odpad můžete odevzdat v následujících termínech:  

  • Pátek  12. 11. 2021 od 15:00 do 19:00 hod 

  • Sobota 13. 11. 2021 od  8:00 do 12:00 hod

 

Budou přijímány: barvy, laky, rozpouštědla, baterie, lepidla, motorové oleje, elektrická a elektronická zařízení, baterie, ojeté pneumatiky z osobních vozů bez disků. Pro odevzdání pneumatik doporučujeme využít systému zpětného odběru ELTMA, namísto svozu nebezpečného odpadu v obci. Na webových stránkách www.eltma.cz  najdete seznam pneuservisů, autoservisů a míst prodeje pneumatik v našem okolí, kde můžete odevzdat jakékoliv množství použitých pneumatik zcela zdarma. Tím, že odevzdáte pneumatiky přes systém ELTMA, ušetříte obci náklady za sběr a likvidaci odpadů.

 Nebudou přijímány: léčiva ( tento odpad můžete bezplatně odevzdat v lékárnách) injekční stříčaky a jehly, eternitové desky, lepenky.

Svoz velkoobjemového odpadu proběhne v sobotu, dne 20. 11. 2021. Odpad bude odvážen od jednotlivých objektů a musí být připraven nejpozději v 6:00 hod. ráno. Do tohoto odpadu patří keramika, plasty, dřevo, starý nábytek, koberce a jiné velkoobjemové odpady. Do tohoto odpadu nepatří sutě a větve ze stromů.

Lednice, sporáky a jiné elektrospotřebiče se odevzdávají při svozu nebezpečného odpadu (viz výše) nebo na sběrném místě u haly Na Lučinách.

Svoz odpadu podzim 2021

Petra Sloupová, odpadový referent
Vytvořeno 26.10.2021 9:42:43 | přečteno 608x | roman.nesetril
 
load