Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Rybník Jaroslav uprostřed Panského lesa slouží jako chovný rybník. Je oblíbeným místem k procházkám a relaxaci.

Probošta

Pošta bude tři týdny zavřená. Od února ji bude provozovat obec

Pošta v Proboštově, autor: Roman Nešetřil

Pobočka České pošty přechází pod Obec Proboštov v rámci služby Pošta partner.

Smlouva o tomto partnerství byla uzavřena zastupiteli ještě v minulém volebním období. Protože se v poslední době objevovaly v médiích zprávy o tom, že Česká pošta nemůže v obcích, které mají například základní školu, uzavřít svoji pobočku, prověřilo vedení obce možnost odstoupení od této smlouvy s tím, že služby bude nadále poskytovat Česká pošta.

Podle sdělení Českého telekomunikačního úřadu to není tak jednoduché, jak média prezentují. Pošta skutečně musí být v obcích našeho typu zachována, ale nemusí ji provozovat Česká pošta. Zjednodušeně řečeno, pokud bychom od smlouvy odstoupili, Česká pošta by okamžitě začala hledat jiného partnera a pravděpodobně by uspěla. Příklad z nedalekých Novosedlic, kde Pošta partner provozovaná v obchodě s potravinami již nějaký pátek funguje, nám ukazuje, že to není ideální řešení co do úrovně i šíře poskytovaných služeb.

Chceme pro občany Proboštova a Přítkova zachovat poštu takovou, na jakou jsou zvyklí, včetně našich milých pošťaček Romany a Jany. Proto v následujících dnech dojde k převzetí pošty. Pro obec to znamená po odečtení provizí, které obdržíme od České pošty za vykonané služby, finanční zátěž zejména na mzdové náklady a další provozní záležitosti ve výši několika set tisíc korun.

Pro občany Proboštova a Přítkova to znamená, že pošta v současné podobě ukončí svoji činnost v pátek 10. ledna úderem poledne. Následovat bude 3 týdny trvající rekonstrukce stávajících prostor a výměna některé techniky a zařízení. Od pondělí 13. ledna do pátku 31. ledna proto bude pošta v Proboštově uzavřená. Od pondělí 3. února se ale znovu otevře v plné šíři služeb, které chceme postupně rozšiřovat třeba o větší sortiment novin a časopisů a s vylepšeným interiérem. 


Vytvořeno 8.1.2020 10:06:49 | přečteno 503x | roman.nesetril
 
load