Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. __________________________________ Rybník Vápenka v Přítkově mají v oblibě rybáři. Na vlastní nebezpečí je zde možné i koupání.

Probošta

Příroda si dokázala pomoct. Voda v Proboštovském rybníku je čistá

Napouštění Proboštovského rybníku

I nadále pokračuje napouštění Proboštovského rybníku po dokončení jeho revitalizace.

Vše zkomplikoval únik nečistot ze zařízení společnosti SČVK na začátku prázdnin a dlouhodobé sucho. Následně provedené rozbory vody z Proboštovského rybníka (provedené ještě v době sucha) ukázaly, že všechny hodnoty jsou v normě, případně na její hranici. I přes nepříznivé klimatické podmínky tak příroda prokázala svoji sílu a schopnost samočištění.

Probíhá postupná likvidace následků havárie zařízení společnosti SČVK

Od druhé poloviny srpna přicházejí stále častější srážky, díky nimž se zvedla hladina Modlanského potoka a tudíž se plnohodnotně obnovil nátok čisté vody do rybníka. To samozřejmě přispívá k dalšímu přirozenému čistění vody.

Veřejnost také zaznamenala umístění tabulek se zákazem koupání. Toto opatření je nutné, protože rybník ještě není zcela napuštěný a tudíž ani neproběhla kolaudace a jedná se tím pádem o stavbu před kolaudací, která nemůže být volně přístupná.

Vytvořeno 7.9.2022 8:19:38 | přečteno 399x | roman.nesetril
 
load