Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________________ Místní část Přítkov je oblíbenou lokalitou pro individuální výstavbu rodinných domů. Velkou devizou je klid, poloha těsně pod Krušnými horami a krásný výhled na panorama Českého Středohoří.

Probošta

Proboštov má nový informační systém. Jako první obec v republice!

Informační deska Swopi

Obecní úřad Proboštov, Centrum Beseda, Základní škola Proboštov, Mateřská škola Pastelka a Sokolovna. Na těchto pěti budovách nově naleznete cedule s QR kódy.

Jedná se o nový opravdu moderní informační systém zvaný Swopi. Po přiložení mobilního telefonu opatřeného čtečkou QR kódu (žádnou jinou aplikaci již nepotřebujete) se vám do telefonu načte základní menu jednotlivé budovy, z něhož se dále dostanete na kontakty (můžete rovnou volat), webové stránky a další důležité informace z daného objektu.

U obce třeba na úřední desku, kulturní kalendář obce, ale také na stránky obecní policie či jednotky dobrovolných hasičů. U Besedy si můžete zobrazit jak knihovnu, tak všechny zdravotní služby v objektu poskytované, u Sokolovny všechny sportovní organizace, ale také restauraci včetně možnosti objednání jídla atd. Všech pět objektů je pak vzájemně propojeno, takže dalším kliknutím se vám načtou informace z dalších bodů. Zjednodušeně řečeno například od školy si můžete prohlédnout třeba rozpis zápasů fotbalistů Proboštova včetně výsledků, objednat si jídlo ze Sokolovny nebo termín u lékaře či získat typ na zajímavý výlet.

Obec Proboštov je první obcí a druhou samosprávou po městu Dobruška v ČR, která tento informační systém zavedla. Jeho pořízení bylo mnohem levnější, než původně zamýšlená dotyková úřední a informační deska, která by byla jenom u obecního úřadu! Věříme, že jej budete hojně využívat a uvítáme podněty, jaké informace máme do systému dále doplnit.

Vytvořeno 16.3.2023 8:40:16 | přečteno 69x | roman.nesetril
 
load