Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský lesopark má bohatou historii. Přímo navazuje na Proboštovský rybník a je oblíbeným místem pro aktivní i pasivní odpočinek.

Probošta

Proboštovem se prohnala bouře. Hasiči měli plné ruce práce

Hasiči u Přítkova, autor: JSDH Proboštov

Silná bouře spojená s přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem se prohnala v pondělí 27. června částí Ústeckého kraje. Nevyhnula se ani Proboštovu a Přítkovu.

Jako když nastane konec světa, tak to vypadalo krátce po 18. hodině v pondělí v naší obci. Po parném slunečném dni, jako když otočíš kouzelným prstenem. Tma, provazy vody, které kanály nestačily brát, hromy, blesky, vichr a nakonec kroupy jako tenisáky. Vlastně ihned zazněla siréna na hasičské zbrojnici a naši dobrovolní hasiči pak měli o pár hodin práce postaráno.

"Chvíli po šesté hodině večerní, vyjela naše jednotka k několika událostem spojených s bouří, která se prohnala Teplickem. Nejprve jsme vyjeli k čerpání vody do autosalonu, kde se po příjezdu zjistilo, že jde o planý poplach. Voda autosalonem jen protekla a chvíli trvalo než vodu pobrala kanalizace. Poté jsme se, na žádost Kopisu, přesunuli do ulice Zelená v Teplicích, kde jsme odčerpávali kanceláře ve sklepních prostorech výškové budovy. Z čerpání jsme přejeli k odstranění spadlé větve na silnici spojující Proboštov s Přítkovem. Následně jsme odstranili spadlou větev před naším OÚ Proboštov, kam jsme byli povoláni po informaci z vedení obce a jako poslední jsme odstraňovali spadlý strom do koryta potoka v Novosedlicích," vypočítal velitel jednotky Ivo Seidl s tím, že návrat na stanici byl až po jednadvacáté hodině.

Do práce se vrátili také zaměstnanci technického úseku obce. Jim voda totálně vyplavila zázemí v hale v ulici Na Lučinách. Zaznamenali jsme několik zatopených sklepů, spoustu spadlých větví a další dorbné škody. V úterý dopoledne pak obecní policie řešila škodní událost, kdy nezabezpečené popelnice vítr popohnal o mnoho metrů dál a ty pak poškodily zaparkované vozidlo v Krátké ulici. 


Vytvořeno 28.6.2022 10:57:34 | přečteno 284x | roman.nesetril
 
load