Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Rybník Jaroslav uprostřed Panského lesa slouží jako chovný rybník. Je oblíbeným místem k procházkám a relaxaci.

Probošta

Proboštovský advent přináší novinku v podobě předvánočního jarmarku

Zdobení vánočního stromu, autor: Roman Nešetřil

Slavnostním rozsvícením vánočního stromu, které se koná v neděli 1. prosince od 17.00 hodin před radnicí, začíná adventní program v naší obci. Ten letos přináší celkem 12 různorodých akcí.

Hlavní program rozsvícení vánočního stromu již tradičně obstarají děti. Svá hudební i recitační vystoupení si připravily děti z MŠ Pastelka, ZŠ Proboštov a nově také z MŠ U Kočiček Přítkov. Malým "Kočičkám" na pódiu pomohou i jejich rodiče. Těsně před rozsvícením stromu své umění předvedou tanečnice z formace Bolly Ladies v představení s názvem Andělská křídla. Součástí akce bude prodej teplých nápojů a dalšího občerstvení.

Ve čtvrtek 5. prosince dopoledne proběhne na sále kulturního domu Mikulášská nadílka pro děti z MŠ Pastelka a ZŠ Proboštov se zábavným programem.

Naprostou novinkou je Předvánoční jarmark spojený s veřejnou Mikulášskou nadílkou, který pořádá Obec Proboštov ve spolupráci s Fan Clubem Valentino Rossi Stará masna Proboštov. V sobotu 7. prosince od 13.00 na Náměstí Svobody se můžete těšit na prodej živých kaprů, domácích uzenin, zabíjačkových pochoutek, svařeného vína, pečených kaštanů, domácích zákusků, chlebíčků, perníčků, medu přímo od včelaře, ochutnávky kozích sýrů, prodej jmelí, vánočních dekorací, věnců, květin, oblečení, ručně pletených čepic a rukavic, háčkovaných hraček a dalších především regionálních produktů. K dispozici bude balíčková služba.

Pro děti bude připravené malování na obličej, možnost namalování vlastního vánočního hrníčku, výroby vlastního vánočního svícnu, ukázky zdobení perníčků. Občerstvení sladké, slané, teplé i studené nabídnou další stánky. U kaple svatého Antonína zajistí Stáj U Kaštánka Betlém se živými zvířaty a jízdy na koních.

Od 16.30 Mikuláš, anděl a čerti budou rozdávat balíčky, které rodiče přinesou a předem odevzdají na sběrném místě a také drobné sladkosti od Obce Proboštov a Fan Clubu Valentino Rossi Stará masna Proboštov. Program zakončí od 19.00 hod. Mikulášská zábava pro dospělé v restauraci Sokolovna, kde k tanci a poslechu zahraje DJ Milan.

Dvě tvůrčí dílny zaměřené na výrobu vánočních ozdob z korálků a drátů připravila Místní knihovna Proboštov. V pondělí 9. prosince a ve čtvrtek 11. prosince od 14.00 do 16.30 hodin si své umění mohou vyzkoušet děti i dospělí pod vedením Zdeňky Hroudové.

V úterý 10. prosince pořádá Základní škola Proboštov akci s názvem Vánoční podvečer ve škole. Do výtvarných dílen se pod vedením pedagogů mohou zapojit všichni příchozí. Akce proběhne v budově 2. stupně v ulici kpt. Jaroše od 15.00 do 17.00 hodin.

Další novinkou je autobusový zájezd na Vánoční trhy do Drážďan. Ten připravila Obec Proboštov pro své občany na čtvrtek 12. prosince. Odjezd od radnice bude ve 14.00, předpokládaný návrat je ve 21.00. Občané Proboštova mají dopravu zdarma.

Ve stejný den od 15.30 hodin proběhne v areálu Mateřské školy U Kočiček v Přítkově Vánoční tvoření určené pro širokou veřejnost. Tvořit vánoční dekorace mohou děti i dospělí. Účastníky čeká občerstvení a teplé nápoje u ohně nebo ve vyhřáté místnosti.

Adventní koncert z původní tvorby Hedy Trejtnarové je naplánovaný na středu 18. prosince od 17.30 hodin. V Obřadní síni Obecního úřadu Proboštov zahraje na klávesy a zazpívá Heda Trejtnarová, zpěvem jí doprovodí Hana Dončevová. Akci pořádá Místní knihovna Proboštov.

Těsně před Vánoci mohou rodiče využít Speciální vánoční tábor s Kaštánkem. Děti se mohou v areálu Stáje U Kaštánka těšit nejen na jízdu na koni a péči o zvířátka, ale také na přípravu sváteční večeře pro lesní zvěř a koníky. Závěr bude patřit společné vánoční večeři u stromečku, spojenou s vánočními tradicemi a dárečky. Jednodenní tábor se uskuteční 23. prosince od 9:00 do 18:00 hodin. V ceně tábora, která činí 650 korun, jsou tři svačinky, teplý oběd, večeře a pitný režim. Více informaci a přihlášení na telefonním čísle 732 106 276.

Přímo na Štědrý den se můžeme hned dvakrát sejít v opravené kapli svatého Antonína. Dopoledne od 10.00 do 11.00 hodin zde budou všem zájemcům rozdávat Betlémské světlo starostka Jana Čermáková a místostarosta Roman Nešetřil. O půlnoci pak Michal Sloup se svými přáteli zvou na Půlnoční mši Vánoční a neformální vánoční setkání.

Věříme, že si každý občan Proboštova a Přítkova v adventní nabídce vybere. Přejeme všem krásné a pohodové prožití předvánočního a vánočního času.

Vytvořeno 29.11.2019 8:57:00 | přečteno 375x | roman.nesetril
 
load