Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. __________________________________ Rybník Vápenka v Přítkově mají v oblibě rybáři. Na vlastní nebezpečí je zde možné i koupání.

Probošta

Prohlášení vedení obce k mimořádným opatřením

V souvislosti se šířením tzv. koronaviru vydala Bezpečnostní rada České republiky v úterý 10. března mimořádná opatření. Přečtěte si prohlášení vedení obce Proboštov o konkrétních dopadech na naší obec.

Vážení spoluobčané,

vzhledem k vývoji situace v souvislosti se šířením Koronaviru SARS-CoV-2 přijala dnes Bezpečnostní rada České republiky mimořádná opatření, která se bezprostředně týkají také obce Proboštov a jejich obyvatel. Od středy 11. března platí ikona souboruzákaz výuky na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách v celé České republice, tedy i v Základní škole Proboštov. Vedení obce informovalo vedení základní školy bezprostředně po vyhlášení zákazu, tak aby škola okamžitě zajistila veškeré náležitosti, které s tímto zákazem souvisí. Přestože se tento zákaz zatím netýká předškolských zařízení, vedení obce jako zřizovatel doporučilo vedení Mateřské školy Pastelka, aby přistoupilo k vlastním bezpečnostním opatřením. Věříme, že rodiče pochopí, že tento krok vede k ochraně zdraví jejich dětí i jich samotných.

Zároveň byl vydán ikona souboruzákaz pořádání kulturních, sportovních, veřejných, náboženských a dalších akcí s předpokládanou účastí 100 a více osob, a to s účinností od 10. března 18.00 hodin do odvolání. To se týká také 2. Reprezentačního plesu obce Proboštov, který se měl konat 28. března 2020. Obec Proboštov jako pořadatel se rozhodl tuto akci nezrušit úplně, ale odložit na jiný vhodný termín, který bude upřesněn v době, kdy budou výše zmíněná vládní opatření zrušena nebo zmírněna. Věříme, že všichni, kdo si zakoupili nebo zarezervovali vstupenky toto opatření pochopí. Informováni byli účinkující, kteří s tímto postupem souhlasí. Rozeběhly se také fotbalové soutěže, kde počtem diváků je Proboštov na hranici povoleného počtu diváků. Výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl, že soutěžní zápasy nižších fotbalových soutěží se neruší, pořadatel, tedy domácí klub, je však povinen zabezpečit, že se utkání nezúčastní víc než 100 osob. V souladu s tímto rozhodnutím bude postupovat i TJ Proboštov.

Věříme, že přijatá opatření přispějí k zastavení šíření Koronaviru SARS-CoV-2 a situaci nadále bedlivě monitorujeme. O všech dalších případných opatřeních budeme obyvatele naší obce neprodleně informovat. Apelujeme na všechny obyvatele Proboštova a Přítkova, aby dodržovali veškerá nařízení a doporučení vydaná Bezpečnostní radou státu, Ministerstvem zdravotnictví ČR či Krajskou hygienickou stanicí Ústí nad Labem vydaná v souvislosti se šířením Koronaviru SARS-CoV-2. Sledujte, prosím, oficiální webové stránky Obce Proboštov, kam v sekci Pro občany – Obecní úřad – Krizové situace postupně vkládáme důležité dokumenty a informace související s touto mimořádnou situací. 

BC. Jana Čermáková, starostka Roman Nešetřil, místostarosta


Vytvořeno 10.3.2020 13:32:34 | přečteno 376x | roman.nesetril
 
load