Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________________ Místní část Přítkov je oblíbenou lokalitou pro individuální výstavbu rodinných domů. Velkou devizou je klid, poloha těsně pod Krušnými horami a krásný výhled na panorama Českého Středohoří.

Probošta

Projekt Chodník Proboštov – Přítkov je spolufinancován Evropskou unií

Stavba chodníku do Přítkova, autor: Martina Doležalová

Cílem projektu je výstavba chodníku pro smíšený provoz a veřejného osvětlení podél silnice III/25344 propojující obec Proboštov a její místní část Přítkov.

Součástí projektu je i rekonstrukce části stávajícího chodníku navazujícího na zastávku veřejné hromadné dopravy, vytvoření místa pro přecházení a pořízení souvisejícího mobiliáře.

Logo IROP

Projekt řeší nebezpečí a diskomfort spojené se stávajícím stavem (neexistencí) chodníků v obci Proboštov – u propojení dvou místních částí. V běžný pracovní den projede po trase, po jejímž boku by měl být vystavěn chodník pro smíšenou pěší a cyklistickou dopravu (primárně pro pěší), takový počet vozidel, který je za stávajícího stavu alarmující. Zároveň podél dotčené silnice není žádné veřejné osvětlení. Chodci/cyklisté, kteří zde projíždí za šera či potmě a nejsou chráněni reflexními prvky, tak nemusí být pro kolemjedoucí řidiče vůbec viditelní. To může být příčinou mnoha vážných zranění až smrtelných dopravních nehod.

Projekt si klade za cíl:

  • zvýšit bezpečnost obyvatel i turistů v obci Proboštov vč. místní části Přítkov;

  • podpořit bezpečnou dopravní situaci podél hlavní tepny;

  • usnadnit cestu řidičům projíždějícím dotčeným úsekem;

  • snížit nehodovost způsobenou pohybem chodců či cyklistů po vozovce;

  • zkvalitnit pohyb osob se sníženou schopností pohybu a orientace;

  • usnadnit pohyb po dotčeném úseku rodičům s kočárkem.

Reg. č.: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0011339

Celková výše podpory z EU: 1 899 050,00 Kč
Vytvořeno 15.9.2020 13:23:49 | přečteno 420x | roman.nesetril
 
load