Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Železniční zastávka Proboštov leží na páteřní trati Ústeckého kraje Děčín - Klášterec nad Ohří. Zastavují zde všechny osobní vlaky.

Probošta

První červnový den byl v Proboštově i v Přítkově v režii dětí

Dětský den MŠ Pastelka

1. červen již tradičně patří dětem, které slaví svůj svátek, Mezinárodní den dětí. Letos byl tento den v Proboštově i v Přítkově vyloženě v jejich režii.

Dopolední program ve stylu oblíbeného čaroděje Harry Pottera a jeho kolegů z kouzelnické školy připravil pedagogický sbor Základní školy Proboštov společně s žáky deváté třídy pro mladší spolužáky. Ty čekalo celkem 14 stanovišť s tajuplnými názvy jako například Bradavické koleje, Vingardium Leviousa, Neviditelná pouta, Famfrfál a další. Za absolvování každého stanoviště děti obdržely kouzelný lístek, za něž pak nakupovaly rozličné dobroty a další věci v krámku nazvaném Kratochvilné kouzelnické kejkle.

Dětský den ZŠ Proboštov

Soutěžně zaměřený byl také dětský den v Mateřské škole Pastelka. Tady děti po společném roztancování prolézaly dlouhou plátěnou troubou, jezdily na koloběžkách a tříkolkách po dopravním hřišti, prolézaly vrboviště a musely při tom udržet na hlavě turban z plastových kroužků atd.  

Do třetice propukla dětská radost v Přítkově. Děti z MŠ U Kočiček Přítkov a z Lesní školky Samorost s pedagogickým doprovodem symbolicky otevřely a zároveň "zkolaudovaly" tamní nové dětské multifunkční hřiště v Horské ulici. Fotogalerie ze všech tří akcí naleznete zde: http://www.facebook.com/Obec-Probo%C5%A1tov-105799438568027

Otevření dětského hřiště v Přítkově 

Další velkou akcí pro děti bude Dětský den s fotbalem spolupořádaný Obcí Proboštov a TJ Proboštov, který proběhne v pátek 3. června od 16.00 v areálu TJ Proboštov. Těšíme se na hojnou účast!

Vytvořeno 1.6.2022 14:17:55 | přečteno 328x | roman.nesetril
 
load