Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský lesopark má bohatou historii. Přímo navazuje na Proboštovský rybník a je oblíbeným místem pro aktivní i pasivní odpočinek.

Probošta

První ročník Proboštov Drak Festu ozdobí vzpomínky na Roxette a Depeche Mode

The RockSet

Obec Proboštov a Bar u Draka Vás zvou na první Proboštov Drak Fest.

Akce plná výborné živé muziky začíná v areálu Pohodlíčko v sobotu 11. června ve 14.00 hodin. Ještě do pátečního večera můžete využít možnosti zakopení zvýhodněných vstupenek za 190 Kč v předprodeji v Baru U Draka v Dělnické ulici. Na místě se bude platit vstupné ve výši 250 Kč.

Hudební blok zahájí v 15.00 dvojice Pavel a Kaca, která zahraje směs hitů například od Alanis Morissette, Eda Sheerana či kapel Radiohead nebo Evanescence a dalších. Ty proštídají také vlastní skladby kytaristy a zpěváka Pavla Houfka.

Teplickou dvojici vystřídá v 16.30 v Proboštově již známá pražská kapela The RockSet, která je světově uznávaným revivalem švédské kapely Roxette, jejíž zpěvačka Marie Fredriksson v prosinci 2019 bohužel prohrála boj se zákeřnou nemocí. The RockSet se představily na Slavnostech obce v letech 2019 i 2020 a publikum dostaly svojí hudbou i show doslova do varu. Věříme, že se jim to povede i na potřetí. 

Zpátky k češtině se vrátíme s kapelu Mára Blue Band, jejíž vystoupení začíná v 18.30. Také toto hudební těleso známe. V Proboštově vystupuje poměrně pravidelně, zejména v resturaci Sokolovna a Baru U Draka a na basovou kytaru v něm hraje náš spoluobčan Jakub Fojtík.

Finále obstará Depeche Mode Revival z Ústí nad Labem. Začátek vystoupení revivalu legendy elektronické hudby je ve 20.30 hodin. Těšit se můžeme na nesmrtelné pecky jako Master and Servant, Strangelove, Black Celebration a spoustu dalších. Také originální Depeche Mode postihla personální ztráta a to zcela nedávno. Koncem května náhle zemřel ve věku 60 let klávesista a zakládající člen kapely Andy Fletcher. Vzpomínce na něj bude věnováno sobotní vystoupení.

Kromě hudby se můžete těšit na bohatou nabídku občerstvení jak tekutého, tak tuhého, jak sladkého, tak slaného, jak alkoholického, tak nealko. No a předpověď počasí je doslova ideální, takže si to pojďme všichni společně pořádně užít!

Proboštov Drak Fest

Vytvořeno 9.6.2022 9:25:16 | přečteno 1715x | roman.nesetril
 
load