Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský rybník leží v centru obce. V přilehlém areálu Pohodlíčko se odehrává většina kulturních akcí v Proboštově. Oblíbené je velké dětské hřiště u rybníka. Rybník je rájem rybářů a milovníků vodního ptactva.

Probošta

Renovací prochází také obecní bytová vila v Proboštovské ulici

Rekonstrukce bytového domu č.p. 424

Poslední ze čtveřice rozsáhlých rekonstrukcí, které v současné době probíhají na obecních bytových domech, se realizuje v Proboštovské ulici.

Jedná se o další ze série prací na bytových domech v majetku obce Proboštov, která je realizována v roce 2023. I pro tuto investici se obci Proboštov podařilo získat dotaci pro částečné financování, projekt „BD Proboštov, Proboštovská 424“ je spolufinancován Evropskou unií z nástroje Next Generation EU. 

Předmětem projektu na domě č.p. 424 v ulici Proboštovská je oprava a zateplení střechy, zateplení obvodového pláště, sklepa a rekonstrukce přístavby. Cílem těchto opatření je snížit energetickou náročnost budovy a zároveň tak poskytnout kvalitní bydlení pro naše občany. 

Panelák U Parku prochází rekonstrukcí. Potrvá až do příštího roku 

Na základě nejnižší nabídky podané ve výběrovém řízení a to ve výši 4 632 010,72 Kč včetně DPH provádí práce firma TERMOCON s.r.o. Novosedlice. Dokončení stavby musí být uskutečněno do 150 kalendářních dnů od předání. Rekonstrukce je spolufinancovaná ve výši 1 264 802,55 Kč z programu Nová zelená úsporám. Dofinancování ve výši 3 367 208,17 Kč provede obec Proboštov ze svého rozpočtu.

Nová zelená úsporám


Vytvořeno 18.7.2023 10:54:12 | přečteno 256x | roman.nesetril
 
load