Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________ Dominantou centra obce je budova Obecního úřadu Proboštov, která byla postavena v roce 2001.

Probošta

Sabine se žene Českou republikou. Hasiči radí, jak se chovat při extrémně silném větru.

Vítr, sníh, autor: Roman Nešetřil

Meteorologové varují před silným větrem. Bouře Sabine u nás ovlivňuje počasí od pondělního brzkého rána. Postupně v severozápadní polovině Čech, ve Slezsku a na horách (zejména na severu) zesiluje jihozápadní vítr a v nárazech bude místy dosahovat 70 až 110 km/h, na horách 110 až 145 km/h.

Na mnoha místech republiky kvůli pádu stromů vznikají problémy v dopravě či dodávkách elektrické energie. V sousedním Libereckém kraji hejtman doporučil rodičům, aby dnes neposílali děti do školy. Problémy v dodávkách energie jsou zatím zejména v Plzeňském a Středočeském kraji, v dopravě pak v Karlovarském kraji. Výstraha na extrémní nebezpečí platí do pondělí 10. února do 13.00 hodin i nadále ale potom bude foukat velmi silný vítr.

Prostudujte si rady Hasičského záchranného sboru, jak se při silném větru chovat bezpečně:

Vytvořeno 10.2.2020 7:45:06 | přečteno 345x | roman.nesetril
 
load