Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. __________________________________ Rybník Vápenka v Přítkově mají v oblibě rybáři. Na vlastní nebezpečí je zde možné i koupání.

Probošta

Sokolovna prochází další rekonstrukcí

Zateplení Sokolovny

V červnu 2023 započala realizace projektu s názvem „Zateplení objektu č.p. 796, Proboštov“.

I pro tuto investici se obci Proboštov podařilo získat dotaci pro částečné financování. Předmětem projektu je zateplení vnějších stěn obálky spolu s výměnou některých výplní. Součástí projektu je také instalace nového zdroje tepla, nového úsporného osvětlení a zavedení energetického managementu. Cílem těchto opatření je snížit energetickou náročnost budovy.

Na základě nejnižší nabídky podané ve výběrovém řízení a to ve výši 14 149 410,52 včetně DPH provádí práce firma TEPO spol. s r.o. jako společník TEPO a ELA-PLAST. Dokončení stavby musí být uskutečněno do 31.05.2024.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí, který na jeho podporu získal prostředky z Evropské unie z fondu Next Generation EU. Výše dotace činí 5 674 615,2Kč. Dofinancování ve výši 8 474 795,32 Kč provede obec Proboštov ze svého rozpočtu.

Next Generation EU


Vytvořeno 21.6.2023 14:36:24 | přečteno 167x | roman.nesetril
 
load