Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Železniční zastávka Proboštov leží na páteřní trati Ústeckého kraje Děčín - Klášterec nad Ohří. Zastavují zde všechny osobní vlaky.

Probošta

Soutěž o nejlepší bramborák, vláček do Přítkova, atrakce pro děti. Slavnosti budou pestré

Bramborák, autor: Roman Nešetřil

Slavnosti obce Proboštov se blíží a s nimi kromě bohatého hlavního programu také soutěž Proboštovská cmunda, do které se může zapojit každý, kdo si věří, že jeho kulinářský výtvor z bramborového těsta je nejlepší.

Který bramborák bude porotě nejvíce chutnat, co si odnese vítěz? Dozvíme se v sobotu v 15.00. Věříme, že se do soutěže zapojí co nejvíce kuchařů a kuchařek. Své bramboráky a cmundy doneste v sobotu mezi 13.00 a 14.00 k hlavnímu pódiu, kde budou připraveny stoly.

Proboštovská cmunda není jedinou soutěží bohatého programu slavností. Od 19.30 se budou dospělí odvážlivci moci zapojit také do pivních soutěží o pivní ceny. Ani děti ale nepřijdou zkrátka. Čeká na ně spousta zajímavých atrakcí zdarma, zábavný komponovaný program, ukázky historických zbraní a lukostřelby spojené se soutěžemi či jízdy na koních před Besedou.

Bohatý doprovodný program dále zpestří výstava závodních automobilů a také bezplatné jízdy vláčku Humboldt na trase Teplice, hlavní nádraží - Proboštov, hřiště - Přítkov točna. Ty začnou ve 12.00 z Teplic, v Proboštově bude vláček vždy 15 minut po celé a z Přítkova se bude odjíždět v půl, z Proboštova do Teplic ve tři čtvrtě. Poslední jízda se koná v 17.30 z Přítkova.

Vytvořeno 10.9.2019 13:18:41 | přečteno 537x | roman.nesetril
 
load