Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________________ Místní část Přítkov je oblíbenou lokalitou pro individuální výstavbu rodinných domů. Velkou devizou je klid, poloha těsně pod Krušnými horami a krásný výhled na panorama Českého Středohoří.

Probošta

Velvyslankyně Kuby zahájila svojí misi návštěvou Proboštova

Návštěva z Kuby

Velmi vzácná a zároveň milá a také trochu exotická návštěva zavítala v úterý 12. září do Proboštova.

Nově jmenovaná velvyslankyně Kubánské republiky paní Saylin Martinez Tarrio si jako svojí vůbec první cestu v naší vlasti zvolila Ústecký kraj a první zastávkou byl právě Proboštov! Vzhledem k tomu, že před svým příletem do Prahy paní velvyslankyně nikdy nebyla v Evropě, dá se říci, že Proboštov je druhým místech nejen v ČR, ale i v Evropě, které navštívila a to v rámci tzv. Dne s velvyslankyní Kuby. 

Na této cestě ji doprovázel manžel kubánské konzulky paní Vanesy Ortego, který omluvil původně ohlášenou manželku z důvodu příliš krátké aklimatizace a samozřejmě překladatelka. 

V milé a přátelské rozmluvě Paní Martinez Tarrio naznačila, že v rámci svého čtyřletého mandátu chce co nejvíce obnovit jak hospodářské, tak turistické a kulturní vazby mezi ČR a Kubou. První vlaštovkou je po dlouhé době znovu zavedené přímé letecké spojení Prahy a Bratislavy s její domovinou, které začne fungovat od října. Vzhledem k nabitému programu se kromě posezení a povídání v malé zasedací síni radnice, podepsání pamětního listu, společného focení a malého pohoštění více nestihlo. 

Paní velvyslankyně přislíbila, že se do Proboštova určitě vrátí a obec si prohlédne. "Když jsem se dozvěděla, že budu jmenována do funkce velvyslankyně v České republice, dala jsem si závazek, že se během těch čtyřech let naučím česky. Teď vidím, že máte velmi složitou řeč, takže musím redukovat, že se naučím základy vaší mateřštiny. Každopádně při příští návštěvě Proboštova už zvládnu základní zdvořilostní fráze a pozdravy," usmála se paní velvyslankyně. 

Saylin Martinez Tarrio působila delší čas v USA a před tím také v některých zemích Latinské Ameriky. Z Proboštova zamířila do Lázní Teplice, kde měla plánovanou prohlídku lázeňských domů a oběd s vedením společnosti. Setkání s paní velvyslankyní se za obec Proboštov zúčastnila paní starostka Bc. Jana Životová, místostarosta Roman Nešetřil a zastupitelé Blanka Geislerová, Ing. Tomáš Minařík a Stanislav Jordán.

Návštěva z Kuby

Návštěva velvyslankyně Kuby v Proboštově.
Návštěva z Kuby

Návštěva z Kuby

 
Návštěva z Kuby

Návštěva z Kuby

 
Návštěva z Kuby

Návštěva z Kuby

 
Návštěva z Kuby

Návštěva z Kuby

 
Návštěva z Kuby

Návštěva z Kuby

 
Návštěva z Kuby

Návštěva z Kuby

 
 
Vytvořeno 13.9.2023 13:32:44 | přečteno 259x | roman.nesetril
 
load