Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Zvonička je umístěna nad křižovatkou v Přítkově, přibližně v místech, kde v letech 1805 - 1947 stávala místní kaplička. Stejně jako původní kaple je i nová zvonička zasvěcena Svaté rodině.

Probošta

Vlaky se vrací na Kozí dráhu. V sobotu bude spojení zdarma i přes Proboštov

Vlak na Kozí dráze, autor: Jan Pelcman

V sobotu 26. 3. proběhne v Telnici slavnostní zahájení provozu Podkrušnohorského motoráčku T11 na Kozí dráze a to zatím v úseku Děčín - Telnice.

Po 15 letech se tak alespoň na část trati Děčín - Oldřichov u Duchcova vrací vlaky a to v turistickém režimu (provoz o víkendech a svátcích od dubna do konce října). Během této soboty bude zdarma jezdit na zbytku trati historický autobus a to včetně Proboštova, kde zastaví na autobusové zastávce na náměstí - viz jízdní řád na obrázku.

Jízdní řád historického autobusu

Autobus bude přímo navazovat na motoráčky v Telnici. Během mimořádných jízd vlaků platí běžné jízdné DÚK. Zároveň je možné využít také jízdu silničním vláčkem v úseku Telnice - Bohosudov, lanovka. Srdečně všechny zveme, těšíme se na vás, občerstvení a zábavný doprovodný program (vystoupení Divadla V Pytli, hry pro děti, promítání filmu Záhada lokálek 2, ukázky bojové techniky...) jsou zajištěny. 

Více o provozu na trati T11: http://www.kr-ustecky.cz/slavnostni-zahajeni-provozu-podkrusnohorskeho-motoracku-t11/d-1765578/p1=272338

Zahájení provozu na trati T11

Vytvořeno 23.3.2022 9:01:25 | přečteno 1647x | roman.nesetril
 
load