Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _____________________________ Dominantou centra obce je budova Obecního úřadu Proboštov, která byla postavena v roce 2001.

Probošta

Vodní rostliny pročistí vodu a zlepší vzhled rybníka

Výsadba vodních rostlin

Od pondělí 26. června probíhá výsadba vodních rostlin (traviny, květiny nízkých, středních i vysokých druhů) v tzv. litorálním pásmu (mělčině) Proboštovského rybníka.

Celkem se jedná o dvacet druhů rostlin, schválených Agenturou ochrany přírody a krajiny (AOPK). Výsadbu provádí odborná firma pod vedením projektanta osázení litorálu.

Osázení byla plánováno původně na květen, vzhledem k zabezpečení nerušených odchovů vodních ptáků, se realizuje až nyní. Kromě estetického hlediska mají vodní rostliny velký význam pro přirozené pročišťování vody. Během výsadby a následného zakořeňování rostlin (přibližně měsíc od výsadby) je nezbytně nutné, aby v místech výsadby nebyli do vody pouštěni psi.

Vytvořeno 26.6.2023 14:07:08 | přečteno 399x | roman.nesetril
 
load