Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Železniční zastávka Proboštov leží na páteřní trati Ústeckého kraje Děčín - Klášterec nad Ohří. Zastavují zde všechny osobní vlaky.

Probošta

Vstup do Panského lesa střeží Duše stromů

Duše stromů

Socha řezbáře Jaroslava Pecháčka z Hanušovic s názvem "Duše stromů pro Panský les" byla instalována na pozemku obce Proboštov na konci ulice Panský les u lesní školky Samorost.

Projekt se souhlasem obce realizovalo sousedské sdružení Spolku přátel Samorostu. Dílo vzniklo v neděli 11. června v rámci Sousedského dřevosochání a workshopu v areálu Samorostu. Následně kolektiv Samorostu sochu opatřil ochrannými nátěry dle instrukcí autora a byla zbudována základová deska a ukotvení sochy. 

Úprava okolí a výsadba nového stromu je naplánovaná na 28. října. Pak už bude dílo plnit plnohodnotně svojí funkci strážce vstupu do Panského lesa. Samorostu za tuto iniciativu vedení obce velmi děkuje.

Vytvořeno 29.8.2023 10:07:57 | přečteno 146x | roman.nesetril
 
load