Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Zvonička je umístěna nad křižovatkou v Přítkově, přibližně v místech, kde v letech 1805 - 1947 stávala místní kaplička. Stejně jako původní kaple je i nová zvonička zasvěcena Svaté rodině.

Probošta

Výluka mezi Oldřichovem a Bílinou zkomplikuje cestování vlakem i v Proboštově

Železniční zastávka Proboštov, autor: Roman Nešetřil

Od úterý 1. října, 0.00 hodin do pondělí 21. října, 23.59 hodin bude probíhat nepřetržitá výluka na železniční trati 130 v úseku Oldřichov u Duchcova - Bílina.

Ta se ve velké míře dotkne i železniční zastávky Proboštov. Většinua vlaků totiž nahradí autobusy, které budou při obsluze Proboštova zajíždět jen na zastávku MHD Teplice - Anger. U některých spojů ze směru Děčín, hlavní nádraží a Ústí nad Labem, hlavní nádraží bude nutné ve stanici Ústí nad Labem - západ přestoupit na jiný tzv. výlukový vlak.

Kompletní výlukový jízdní řád přinášíme zde: http://www.cd.cz/jizdni-rad/tratove-jizdni-rady/files/cz-k130-2019vyluka03.pdf

Vytvořeno 30.9.2019 8:50:11 | přečteno 1213x | roman.nesetril
 
load